Tetovanie

Ako idú dokopy holenia a tetovania? Otázka, ktorú v štúdiu určite položte.

Nesprávne holenie vám môže poškodiť vaše nové tetovanie – ak sa príliš ponáhľate alebo sa neporadíte s vaším umelcom. Pri neodbornom holení si môžete zrezať tenučkú vrstvu pokožky, alebo sa môžu stratiť niektoré fragmenty atramentu. To sa môže stať počas fázy hojenia tetovania – a tých fáz je niekoľko. Avšak ak je už tetovanie zahojené, usadené, farba sa stane súčasťou kože a koža je zdravá, môže sa holiť ako normálne.

Holiť sa pred tetovaním?

Tatéri nemajú radi, ak sa s nimi klient neporadí dopredu. Najhoršie je, ak človek príde čerstvo oholený s podráždenou pokožkou (hoci on sám to podráždenie nemusí vnímať). Opýtajte sa dopredu. Ak bude tatér potrebovať niečo oholiť, má na to vybavenie. Alebo vám môže odporučiť miesto, kde vám odstránenie chĺpkov urobia profesionálne, alebo aké ochranné pomôcky si máte na citlivé miesto nanášať. Pokožka by mala byť čistá, bez vrstvy odumretých buniek, hydratovaná atď.

Ako dlho sa tetovanie hojí?

Je to individuálne, väčšinou medzi 2 a 4 týždňami. Niektorí uvádzajú aj napríklad 5 dní, ale je dobré byť trpzelivý. V extrémnych prípadoch je tetovanie „zdvihnuté“ aj niekoľko mesiacov. Počas procesu hojenia sa farba musí usadiť v nižšej vrstve pokožky, takže činnosti škriabajúce po povrchu kože už na tetovanie nebudú mať vplyv. Môžete použiť nejakú kozmetiku, olej, jesť vitamíny – tým ničomu neuškodíte. Najcitlivejšia je stredná fáza hojenia, vtedy je tetovanie najtmavšie, lebo vrchná stará vrstva pokožky sa odlupuje a nahrádza ju nová ochranná vrstva.

Holiť sa po tetovaní?

Ak si nahmatáte strnisko, môžete byť v pokušení oholiť sa. Avšak tetovanie je čosi ako séria drobných invázií do kože, citlivé miesto môže byť plné mini raniek, takže je lepšie počkať. Na to, aby ste zistili, že už je tetovanie zahojené a vy sa môžete normálne holiť existuje jednoduchý test – zo zavretými očami skúšajte jemnými dotykmi nerovnosti, hrboly alebo chrastičky na tetovaní. Ak cítite rozdiel medzi tetovanou kožou a okoliou nezasiahnutou (hranicu), tak pokožka ešte nie je zahojená.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin