Animefest 2015

 

V Londýne sa na svet drala nová princezná. V Prahe pochodovali ruka v ruke Star Wars republikáni a imperialisti. V Brne pochodovala Dělnická mládež. A do toho ešte ten Animefest.

Asi najväčšiu festivalovú novinku sme sa dozvedeli hneď na začiatok v stane s občerstvením. Pivo není? “Není,” pokrútila smutne hlavou teta za pultom. Tým pádom nám odpadlo 50 % z programu a mali sme viac času na motanie sa po areáli. (Našťastie, nie v celom Brne bolo úplne sucho a tým nemyslím, ten dážď, ktorý trochu pokropil prvú časť conu).

Nakoniec sa predsa len ukázalo  slniečko (v sobotu podvečer) a usmialo sa na našich obľúbených cosplayerov. V galérii máme 200 fotiek, ale je možné, že nám polovica alebo aj viac ľudí, čo došli v nejakom kostýme, unikla. A zrejme nám aj unikli medzinárodní hostia ako Calssara, Elffi alebo Shappi, aj keď možno neunikli, len sme si nevšimli, že hentí sú slávnejší ako iní :).

Cosplay súťaž vyhral týpek s prezývkou TanakhT, z vecou z DOTA, ktorá už sotva pripomína “kostým”, skôr by už hodil pojem “prístroj” – no zaslúžene. Debut vyhrala fotogenická debutantka Yuu. Súťaže nám inak tiež ušli. Na tom brnenskom výstavisku sú vždy šialené fronty do miestností… A davy ľudí v nich ochotne čakajú ako za socíku na chleba. A ešte všetci pijú bublinkový čaj, ako keby nestačilo staré dobré CO2 v pive. Tak hádam zase o rok.

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin