Atény - kaviarenskí anarchisti

Moc sa mi nechce vyjadrovať ani k jednému pivu :p. Barmani to skôr nalievali ako čapovali, všetko sú to buď české pivá, europivá, alebo v najhoršom prípade domáce grécke pivá. Všetky za 5 eur. Skôr ma zaujímali podniky ako také. Išiel som po rock/metalových podnikoch, stojí za zmienku iba, že zhruba polovica z nich v podstate o sebe klame. Ako hlohovecký Western Pub, kde je výzdoba na štýl country a od rána do večera hrajú reperi a kolotoče:P. Akurát tam nebola ani tá výzdoba. Ešte mi vo väčšine podnikov dávali pukance alebo arašidy – alebo pohár vody.

 1. Interpid Fox. Samé decká pod 20 rokov. Nikto tam nič nepil, čo asi pre majiteľa nie je dobré, ale jak má, tak má.
 2. Rock Dragon Pub. Jediný podnik, čo plnil čo sľuboval. Vo vedľajšom klube prešľapovalo 50 ľudí pred páskou ako v americkom filme, tuná som bol jediný platiaci zákazník. Okrem mňa tu bol len jeden starý ujo, čo tancoval jak ďábel. DJ – blázen, čo púšťal staré metalové pecky z CDčka. Iba pre nás dvoch. Každé 3-5 minút sa s láskou zahľadel do svojej zbierky na poličke a vybral nejakú pecku. Výzdoba veľmi štýlová. Ale nikto tam nebol… v sobotu po desiatej
 3. Rainbow Metal Club. Preplnený podnik, ľudia okolo 25 rokov. Najskôr hral Blind Guardian, potom Iron Maiden, potom Manowar atď. Z ľudí tam výzorovo nikto na to nevyzeral, ale všetci sa bavili. Boli tam aj dievčatká v latexových oblečkoch, ktoré nemohli mať ešte 18 rokov. A dve čašníčky, tiež mladučké a maličké, čo neboli čašníčky, ale vlezlé predavačky, otravné jak vši v zašitej riti. Jedna mi vysvetľovala aký je rozdiel medzi Weiss a Lager (jediné pivá v ponuke), a keď som nič nehovoril, tak mi to písala do telefónu. Aj na záchod ma zaviedla osobne (inak, nikde nemajú pisoáre, všade len 1 normálny záchod. Proste neprodukujú toľko moču ako u nás). Na čo sa vlastne sťažujem. Litrové pivo za 11 euro.
 4. Shamone Gay Club :P. Proste som šiel okolo. Podnik doširoka fyzicky otvorený do hlavnej ulice – no, ani nebudem písať ako byt to dopadlo na Slovensku. Všetci tam vyzerali ako bývalý riaditeľ Kunsthalle. Pivo iba vo fľaške, a ešte aj tá ich najhnusnejšia značka čo majú.
 5. Nejaká reštaurácia, kde bolo prázdno.
 6. Ďalšia reštaurácia, kde bolo prázdno, ale pod Akropolou. Na konci mi doniesli na účet domu vriace víno s medom a amarettom – vravel som si, radšej keby tie hranolky zo včera miesto toho ohriali :p.
 7. Hard Rock Cafe na Monastiraki námestí. Uf. Myslel som si, že tento reťazec si potrpí na istú úroveň. Toto sa nechytalo napr. na pražský Hardrock alebo iné namakané pobočky. Toto bola iba reštika. Pivo neviem prečo mi dali malé, ale to aj na pár iných obrázkoch.
 8. Nejaký bar v pasáži, lebo vonku sa rozpršalo. Nefungoval tam internet – v úplnom centre mesta pri Syntagme. Až vonku. Barové stoličky pre ľudí do 100kg.
 9. Hassan Café bar. Náhodná, a možno najzaujímavejšia zastávka. Vonku – totálna anarchia. Graffiti a veľké zástavy s politickými heslami. Kvázi pank ľudkovia. A memoriál nejakému chlapcovi, ktorého pri protestoch v Istanbule trafil plynový projektil a on potom zomrel a Erdogan ho vyhlásil za teroristu… vygooglite si Berkin Elvan. Neviem, prečo som o ňom nepočul. O pár metrov odtiaľto už začínala pasáž, kde boli STOVKY sfetovaných bezdomovcov po zemi. Striekačky, daktorí úplne stuhnutí v kŕčoch a boli tam veru aj agresívni niektorí. A medzi nimi chodil blázon v zelenej uniforme, so štítom a obuškom… neviem či to bol policajt, ale jednu chvíľu chcel asi pacifikovať aj mňa.
 10. Beatniks Road Bar. O päť metrov ďalej. Vraj tu bývajú koncerty a tancuje sa to. No neviem. Taký maličký bar. Barmanka hluchá. Pýtala sa, či chcem Guiness, ja že hej, tak mi dala Amstel. Myslím, že si uvedomila, že niečo je zle, lebo sa mi veľmi pekne ospravedlnila :p.
 11. Rock n Roll bar. Zabudol som si odfotiť ten skvelý fľaškový 0.33 litrový Heineken čo som dostal predtým než mi bolo slušne naznačené, aby som odišiel. Pozrel som si recenzie. V minulosti išlo vraj o legendárny podnik, alebo potom ho prebrali nejakí, ktorých recenzenti opísali ako „správajú sa ako 100 pápežov“ alebo „1000 kardinálov“. Presne také to bolo. Muzika – grécke kolotočové hity. A hral to DJ v ohrádke. Túto informáciu si zapamätám do konca života miesto nejakých užitočných vecí.

Obrázok – vzadu je ten memoriál Berkinovi. Tu pochopíte pojem „Kaviarenský anarchizmus“. Album s pivami tu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin