Starbucks Black Mango Tea

V živote som nebol v Starbucks. Pre niekoho to je možno zvláštne, je to ako nikdy nenavštíviť Chorvátsko alebo Jednotu. Nič politické za tým nie je, jednoducho mi to nikdy nenapadlo. A naraz tam sedím a rozmýšľam.

V pondelok sa do Bratislavy cestuje ťažko. Idete na autobus ako ste zvyknutí a naraz pozeráte – zrušený spoj. Telefón ukazuje, že mám ísť do nejakého neznámeho malomesta vedľa na vlak. Idem. Vlak mešká (ako inak). Kedže je už skoro obed, všade samí opilci v staničnej špelunke. Opustené stánky s jedlom. Tikety a losy fungujú. Dáka dobrá duša mi ponúka parfém zdarma. Prekračujem chudákov bezdomovcov (to až v Bratislave). Cesta s veľkým C. A to som si ešte neuvedomil, že v pondelok v septembri sa do nášho kapitolu sťahujú všetky študentky s kuframi veľkými ako dva domy a cesta MHD zo stanice do Auparku trvá zhruba tri mesiace.

Nie div, že som vybehol do prvého bočného vchodu na tom Aquaparku (Irak, Irán) a sadol do prvého nápojového centra čo som zočil. Nanešťastie, bol to tento globálny podnik so zamestnancami v zelených zásterách (ponižujúcejšie je asi už len robiť v call centre politickej strany). Starbucks. Značka, ktorú pozná každý na svete a preto sa tu koncentrujú asi všetci cudzinci, čo sa momentálne nachádzajú v našom hlavnom mieste (asi im to pripomína domov). Nebyť nikdy v Starbucks je forma panictva. Je to ako byť posledným z partie futbalistov, ktorý ešte „nedal“ jedenástku. Neviem čo ma to pochytilo, že chcem prísť o nevinnosť zrovna s touto zelenotričkovou značkou.

Povedal som nešťastnej duši za pultom, že si dám Mango Čaj. Nechápala. Aháá, vy chcete Black Mango Tea, došlo jej nakoniec. Dostal som som ho a tu ponúkam láskavému čitateľovi recenziu:

  • Hlúpy tupý nezmysel za 3.50 eura. Polka pohára ľad. Zvyšok  tvorí asi deci tekutiny, čo v Tescu stojí jeden a pol litra 99 centov. Pri jeho požití som vyprodukoval 4 plasty – pohár, vrchnák, slamku a obal na slamku (Starbuck sa často hrdí tým ako je ekologický, že „recykluje“ viac než druhí, ale jediný dôvod, prečo im tam Gréta Thunberg nehádže tehly do okna je ten, že žiadne okná tam nemajú).

Vypochodoval som von smädný a zmätený a s aktualizovaným zoznamom najväčších záhad sveta:

  • Kto bol Jack Rozparovač? Kde letí Attilov poklad a Kleopatrina hrobka? Prečo odbachli JFK? Bol Ježiš Nazaretský lenvivý pracovať ako tesár? Prečo preboha ľudia navštevujú Starbucks a kupujú si sladké nič so slamkou?

O autorovi Zobraziť všetky články

admin