Desmod v Mestskej hale na Klokočine

A ešte raz, na konci roka.

Trochu zvláštna kombinácia – Desmod a Slíže? Obe kapely sú síce z Nitry, ale….  je to ako keby Metallice robil predskokana Sting, alebo na pohanský metalový koncert zavolali Mariku Gombitovú. Ako keby sa Ego dokázal vyjadrovať ako chlap, čo má vlastnú dôstojnosť. Ako jesť čokoládu s horčicou. Ako zožrať liter najštipľavejšieho maďarského gulášu a mať na zadku hemeroidný žilný pletenec v štvrtom štádiu a zaliať to piatimi pivami v stave, keď sa vaša prostata sa už pomaly nemá kam zväčšiť. Skrátka, trochu zvláštna kombinácia.

Pamätám si, že naposledy keď mali HS koncert v Mestskej hale na Klokočine, tak došlo o dosť viac divákov. Myslím, že zato mohol hlavne fakt, že organizátor naplánoval akciu na štvrtok večer, dosť nešťastný čas, keďže pracujúci ľuď sa urputne snaží zakončiť rok. A hlavne, je to zlý termín aj pre zájazdy stredoškolákov a študentov. Inak bol koncert ako sa patrí, možno pri dverách to mohlo ísť trochu svižnejšie.

Na Desmode som tuším už asi v minulosti bol / šiel okolo, ale teraz som sa aj prvýkrát do tej korektnej muziky započúval. Myslím, že jeden z gitaristov mal nádchu a zalieval to zelenými pohárikmi, mladý chlapec za klávesami mal rumenné líca a veľmi si hru užíval, Kuly vyzeral v pohode – klasika.

Rovnako profesionálny výkon (ako vždy) predviedli aj Slíže, Kuko chodil naľahko v uteráku so santovskou čapičkou na hlave, ale inak tuším nejak nepadali žiadne ľudovejšie vtipy – asi sa chlapci hanbili pred Desmodmi. No a tak. Ako zvyčajne, fotky povedia viac ako tento nezmysel:

Galéria Desmod / Horkýže Slíže – Vianočný koncert 2014

O autorovi Zobraziť všetky články

admin