ea poo logo

 

Zdá sa, že dnešní manažéri v oblekoch, sú zároveň aj vášnivými hráčmi. Alebo žeby svetoznámy ekonomický časopis čítalo toľko obyčajných počítačových hráčov?

V magazíne Forbes zvolili čitatelia najhoršou firmou v USA herný gigant Electronic Arts. V konkurencii ekonomickej krízy, či ekologických havárií naozaj pozoruhodná voľba v časopise, ktorý je považovaný za veľmi seriózny.

Veď EA tromfli v tejto ankete napríklad neobľúbenú Bank of America alebo British Petroleum (čo technicky nie je americká firma, ale na druhú stranu doslova zasvinila ohromný kus oceánu pri brehoch strýčka Sama).

Electronic Arts ľudia vyčítajú, že sa ženie už len za peniazmi a kašle na ducha svojich produktov. Nuž z nášho pohľadu RPG hráčov – niečo na tom bude. Svoju parádnu developerskú firmu Bioware donútili zmrviť druhý diel parádneho Dragon Age, Mass Effect 3 je tiež trochu rozčarovanie. MMORPG Star Wars vydali 4 dni pred Vianocami – veľmi priehľadný krok, hoci hra, by si zaslúžila ešte pár mesiacov v betateste.

Skrátka – EA si už vraj neváži hráčov, radšej peniaze napumpuje do reklamy ako do samotného projektu. Firma EA reaguje flegmaticky – jej pracovníci sú vraj zvyknutí na útoky tisícok anonymných „haterov“ denno-denne na všetkých komunikačných kanáloch. Aj to patrí k úspechu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin