Guido Henkel

 

Dlhé vlasy, v životopise heavymetalová kariéra, 25 rokov v hernom biznise, programovanie, produkovanie hier, písanie kníh (žiadna Vojna a mier). Tento chlapík má tvorivosti na rozdávanie. V hernej hudbe sa preslávil soundtrackom k sérii Realms of Arkania. Prvé dva diely zbúchal remeselne v midi formáte. Tracky z trojky Shadows over Riva vidíte na tejto stránke. Je to hudba, ktorá svojou atmosférou dokázala svojho času prebíjať samotnú hru.

Pripadá vám fotografia vedľa tohto textu povedomá? Áno, to je ten mŕtvy bezmenný chlapík, ktorý v hre Planescape: Torment vstal na začiatku v márnici a ktorého zádumčivý pohľad svietil aj na plagátoch či obale hry. Producentovi hry sa jednoducho nechcelo zháňať modela, tak sa na to dal sám.

Okrem spomínanej série Realms of Arkania a Planescape: Torment mal prsty vraj aj vo Fallout 2 či niekoľkých dieloch Jagged Alliance. A vraj aj v staručkom Wolfensteinovi… Na svojom blogu zoširoka píše o svojich záľubách – tvrdšej hudbe, či lacnejších drsnejších knihách, ktoré sám píše (naposledy o lovcovi duchov – Jason Dark). Ako starý heavymetalový muzikant samozrejme obdivuje skupiny ako Judas Priest, Rolling Stones, AC/DC a podobne.

Po hre Shadows of Riva si Guido Henkel zbalil svojich sedem sliviek a presťahoval sa do Kalifornie, kde našiel lepšie uplatnenie. Tam mu aj nadosmrti prischla jeho prezývka Guy Henkel. Jeho žena sa zase volá ľúbozvučne Thu-Lieu. Nuž, stará škola.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin