kai rosenkranz

 

Kai je mladý a má toho veľa pred sebou. No miesto kvantity sa môže pochváliť kvalitou. Práve vďaka nemu zabúdajú bojovníci v Myrtane na vojnu. Veď viete – večer, keď slnko zapadá, farmári sa trúsia z poľa do krčmy a hrdina si len tak naverímboha beží ceste. I v Gothicu je hudba esenciou atmosféry.

Tento človek veru nelenil a v dvadsiatich rokoch už makal. Okrem hudby a zvukových efektov sa vo firme Piranha Bytes robil aj webmastera, či dokonca programoval niektoré záležitosti (a popri tom sníval o štúdiu neuro-psychológie na univerzite). V Piranha Bytes, ktorá začínala ako firmička v polorozpadnutom pelechu mu vraj na začiatku nepovedali, čo presne by mal robiť a preto sa mohol zlepšovať vo viacerých činnostiach.

Jeho prezývka je Kairo. Nemcom to znie ako hlavné mesto Egypta, no sú to len prvé písmená v jeho mene.

O svojej hudbe v Gothic 1 sebakriticky povedal, že bol neskúsený, nevedel čeliť uzávierkam a preto soundtrack znie rozkúskovane a možno i odfláknuto. Vytvoril si tu však svoj vlastný štýl. Musíme uznať, že diel od dielu je lepší a lepší. Ako herný vývojar chce pracovať aj v budúcnosti.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin