Čili kura cícer

Cena surovín: cca 6 eur
Náročnosť prípravy: stredne ľahká
Čas prípravy: 30 minút
Porcie: 3

Suroviny

  • Kuracie mäso pokrájané na malé kocky
  • Pór, alebo jarná cibuľka
  • Plechovka cíceru
  • Zopár strúčikov cesnaku
  • Chlieb na zajedanie
  • Korenie podľa chuti: ja som použil provensálske a trochu postrúhaného zázvoru
  • Čili omáčka. Môže byť kupovaná – alebo domáca vyrobená  ľubovoľne podľa vlastného receptu, trebárs z vlastného domáceho kečupu apod. Čili omáčka na obrázku je mix kupovanej sladkej čili omáčky z obchodu (2 lyžice), domáceho kečupu (2 lyžice), tmavej sójovej omáčky (1 lyžička) a oleja (lyžička).

Všetky veci sa dajú ľahko zohnať v Bille. Aktuálny leták Billa nájdete vždy na ich stránke.

Postup

Kuriatko (ľubovoľné zvyšky, alebo trebárs pokrájané kuracie prsia) som nasmažil na troche oleja a mletej papriky. Potom kuriatko uvarím vo vode – trochu vody (môže sa počas varenia odpariť, alebo cez sitko zliať). Ak sú kúsky kuraťa malé, stačí ich variť 10-20 minút, ja ich radšej varím 30-40 minút – pre istotu. Množstvo kuraťa je v podstate ľubovoľné, dá sa to urobiť trebárs s 1 kuracím prsom, alebo so všetkými tromi, ktoré sú v jednom balení z Billy.

V druhom hrnci som urobil čili omáčku – dá sa urobiť aj v tom istom woku alebo hrnci s kuraťom, žiadny problém. Áno pomiešal som do toho niekoľko čili omáčok a domáci kečup. Soliť nie je treba. Pikantnosť si musíte vyrobiť sami podľa želania. Do čili som pridal pór, trochu červenej cibuľky a cícer. Ani jednu vec netreba variť – cícer je už predvarený v plechovke z obchodu a pór a cibuľku netreba vôbec rozvárať ani smažiť, stačí ľahúčko osmahnúť. No – hotovo. Všetko zmiešať dokopy, dáme pozor, aby ničoho nebolo priveľa – a podávame s chlebom, poprípade aj s ryžou je to v pohode.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin