Manowar v Bratislave

Našľapaná profesionálna show s rýchlym koncom.

Po 35 rokoch konečne prvýkrát na Slovensku. Keď som sa chválil pár ľuďom, že som bol na Manowari, každý povedal, len – „kde?“. No vidíte, kdekto ich má za pomaly zakladateľov heavy metalu (alebo aspoň sword & sorcery žánru) a k nám došli až po takej dlhej pauze. Líder Joey DeMaio (to je ten, čo hrá na 8 strún a má najmachovejskejšie pózy) povedal o Slovákoch, že my zadky nebozkávame, ale nakopávame. Takto nás teda Joey so Zlatým Bažantom v ruke odhadol :).

Manowar o sebe tvrdí aj inú vec – že sú najhlučnejšia kapela na svete. Vravia to aj AC/DC, na vizitke to mali aj Motörhead a asi tak 50 ďaľších kapiel (vrátane Hansonu :)), ale fakt je, že sú ozaj hlasní. A majú na to kopec bedien… plus veľký stejdž vybavený všelijakými efektami, ktorý ich posádka dokáže okamžite rozobrať a na druhý deň už hrajú v inom meste.

V Bratislave dali obecenstvu presne to, čo sa na profíkov patrí – ale ani o kúsok viac. Show trvala miesto ohlásených dvoch hodín asi hodinu a pol, hlavne to bolo bez prídavku, hoci publikum bolo nadšené a s kapelou pekne spolupracovalo. Chlapci hrali svoj najnovší album (logicky) a starších klasických balád bolo pomenej :). Muzikanti do toho dali všetku energiu, ale od slávnych kapiel nič iného nečakáte… hlavne Eric Adams si mohol strihnúť jedno z jeho dlhších sól :).

Pivo stálo 2,50 a hádam sa ho ani veľa nepredalo. Hala Národného tenisového centra bola plná, ale myslím, že lístkov ešte ostalo okolo 200-300, priekupníci pred bránou asi nemali až taký kšeft. Nad hlavami bola maďarská, francúzska, dokonca aj turecká zástava. Električka plná opitých Rakúšanov. A na konci show na plátne obrovská slovenská vlajka. A to bola celá conanovská paráda, tak ako sme ju celé tie roky čakali.

A ešte skromný fotoalbum Manowar 18.1.2016, ktorý hádam ani nemal vzniknúť, lebo SBSkári poctivo posielali každého s minifoťáčikom kade ľahšie.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin