Stolík pod TV

Ak hľadáte spôsob, ako účelne, štýlovo a nadčasovo zariadiť váš príbytok, vyskúšajte nábytok z masívneho dreva. Tento materiál ponúka množstvo možností, ako zariadiť akúkoľvek miestnosť, či už ide o obývačku, spálňu či kuchyňu. Navyše kvalitné masívne drevo vydrží vo výbornom stave
dlhé roky s minimálnou údržbou. 100 % prírodný materiál Masívne drevo je materiálom z prírody a vzniklo iba opracovaním surového dreva. Nejde preto o rôzne lepené a kombinované dyhy či drevotriesky s použitím mnohých chemických látok. Na ošetrovanie taktiež nie sú potrebné dráždivé chemikálie, ale naopak iba jemné vosky a oleje. Údržby sa preto nemusíte báť, je jednoduchá a zvládne ju každý.

Exotika u vás doma

Masívny nábytok nemusí byť nevyhnutne vyrobený len z klasických drevín ako smrek, dub, buk či javor. Výber materiálov je totiž oveľa širší a môžete siahnuť aj po exotických typoch dreva. Veľmi obľúbený je masívny nábytok z akácie, mahagónu, manga, ebenu či palisandru. Posledný typ dreva je vďačný najmä kvôli svojej tvrdosti a odolnosti. Tá ho predurčuje do detských izieb či iných miestností, kde sa predpokladá, že nábytok bude viacej namáhaný.

Jedinečný dizajn a široký výber

Dizajnu masívneho nábytku z exotického či klasického dreva sa medze nekladú. Na trhu je dostupných množstvo druhov, ktoré sa hodia všade. Nemusíte sa tak obávať, že si budete musieť nechať vyrobiť jednotlivé kúsky na mieru. To platí aj pre niektoré atypické kúsky vyžadujúce špeciálne rozmery, napríklad TV nábytok, ktorý musí presne sedieť do obývačkovej zostavy skriniek a zároveň byť dosť veľký, aby sa naň zmestila televízna obrazovka. Takisto je vhodné, aby mal prípadne otvory v zadnej stene na prívod káblov a bol z pevnejšieho materiálu, vďaka čomu znesie väčšiu záťaž. Aj z tohto dôvodu je masívne drevo viac ako vhodné, pretože je dostatočne pevné a silné na to, aby dokázalo udržať všetky prehrávače, televízor a iné nevyhnutnosti.

Pozor na kvalitu

Pri výbere masívneho nábytku je dôležité myslieť na kvalitu. Poškodené a lacné drevo odhalíte už podľa vzhľadu a povrchu, ktorý nebude jemný, ale naopak priveľmi drsný s množstvom chýb a defektov. O dreve prezradí veľa aj vôňa, ak je príliš umelá až nepríjemná, pravdepodobne boli pri výrobe použité dráždivé chemické látky na vylepšenie lacnejšieho masívneho dreva.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin