Politika

Vstanem, zapnem Youtube a nič. Žiadne reklamy. Humbuk, keď pracujúci ľudia volia tých, ktorým sa nechce pracovať, je zase za nami. Začína sa mesiac knihy:

 1. Ekológia  – 0 bodov. O čom nebolo v predvolebných kampaniach vôbec počuť? No predsa o enviromentálnych otázkach. Mesiac pred voľbami som zistil, že máme ministra životného prostredia, keď sa opitý pobil v reštike. Inak nič. Čo bude so vzduchom, pôdou, vodou, včelami, zverou, lesmi? A koho to zaujíma, dal by sa parafrázovať odkaz volieb.
 2. Najväčšiu radosť nemajú Slováci z toho, že niekto vyhral… ale že niekto prehral. Ponížený nebeský generál-poručík kapitán a ďalší. Je príjemné zasmiať sa neúspechu druhých.
 3. Je naozaj Facebook tak mocný? Docela veľa krikľúnov s veľa lajkami a zdieľaniami iba utopili peniaze v Zuckerbergových bezodných účtoch. V lajkoch úspech vo voľbách neväzí. A sú médiá také silné? Najviac tlačená strana Denníkom N zhorela. A to čo tlačila alternatíva, tiež skončilo  v septiku :P. Ale prieskumy (vymyslené alebo poctivé) sú asi mocné – ja myslím, že Matovič preto požral hlasy „ostatných“ lebo ho posledné dva prieskumy postrčili dopredu, tak si ten chudák volič, ktorému je všetko fuk, len nech ide Fico preč, rozmyslel.
 4. Strany predviedli širokú paletu očividných chýb a neschopnosti. Maďari sa dokonale rozdelili. Konzervatívne a bigotné KDH vsadilo na liberálneho predsedu. Progresívne Slovensko skončilo na tom, že silou pomocou chcelo byť dvojstranou kvôli dvom pánom. Fašouni došli na to, že prestali dvíhať činky a väčšina ich vedenia viditeľne trpí obezitou :P. Smer experimentoval s dvojlídrovosťou, ktorá nefungovala už v seriáli Sopranovci.
 5. V Smere urobili aj iný zvláštny experiment. Strana s najväčšími zdrojmi na Slovensku vsadila na… Ľuboša Blahu, Paškovho homonokula, ktorému zakázali napísať program, také strašné kraviny tam vymysleli. Tak ho logicky spravili za metajúce ústa kampane. Keď Ľuboš začal, mal Smer 30%, potom do jeho príspevkov naliali pár desiatok tisíc eur a skončili na 18%. Povedal by som, že cesta k úspechu nevedie cez trollovanie ľudí. Získavať voličov tak, že sa ich snažíte denne nasierať? Inak, Ľuboš nasieral kdekoho, napr. vlastných prokurátorov, akadémiu vied, alebo „fízlov“ (v dobe, keď sa zašíval na Policajnej akadémii). Nuž, nie prvá červená strana zakopáva na neschopných kádroch :P.
 6. Zodpovedná zmena je najhlúpejší slogan za posledných 20 rokov. A to som chodil okolo dvoch bilboardov, kde jeden mal napísané Právo a istota a druhý konkurečný Právo a čistota.
 7. Dala by sa o donovi Robertovi napísať kniha Ako chutí moc 2.0? (Pre tých čo nečítali Mňačkovu jednotku – je to o tom, ako moc postupne rozloží slávneho partizánskeho veliteľa, ktorý  vystúpa v politike úplne nahor). Podľa mňa Róberta svätá trojka moc-peniaze-sex nezničila postupne, ako sa ľudia domnievajú, ale zničený prišiel už 4. júla 2006, keď v prvý deň svojej vlády pribral k sebe Mečiara, Slotu a ich oligarchov.
 8. Kamarát sa pýta, či je niekde video s tou Kotlebovou kandidátkou, ktorá chodí na bisexuálne swingers párty. Pokiaľ možno bez Krupu a Kuffovcov.
 9. Je dobre, že je v parlamente 6 strán a nie 8 alebo 9. Naša demokracia sa ale inak  neposunula – stále máme vo voľbách novú sadu nových mediálnych strán usilujúcich o 5 percent a strany stále nefungujú ako vyspelé demokratické hnutia – tzn. že členovia rozhodujú o vedení, nie vedenie o sebe. A jadrom strany nie je pán jedinečný predseda, ale húf celoživotných priaznivcov.,
 10. Jediným skutočným víťazom volieb je Edo Chmelár, ktorý už nemusí vstávať ráno o piatej, aby v mraze a daždi chodil do fabrík robotníkom vysvetľovať ako sa majú veci. Teraz môže politické zakúlisie demaskovať ako nezávislý politológ, za 4 roky si založí ďalšiu stranu a vesmír bude zase v rovnováhe.
 11. Sabatikal mi bude chýbať.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin