Pivobrana Beerfest

Beerfest v decembri, trochu netradičný termín, ale prečo nie.

V podstate to bol skoro to isté, čo Salón piva, akurát dvakrát menšie (menej pivovarov, horné poschodie v Starej Tržnici nebolo obsadené). Ale opäť podujatie na podporu menších výrobcov piva u nás, a radosť pre fanúšikov piva hľadajúcich rozmanitosť. Niet veľa čo reportovať, tak si dáme náhodne tri pivká :).

A pred tým ešte zopár fotiek z podujatia.

Buntavar Michael Blanche – pivko, ktoré ma oslovilo asi najviac. Pšeničná dvanástka belgického typu. Taká tá drsnejšia pšeničná chuť ukrytá v citrusovo-koriandrovej príchuti (na stránke sa uvádza, že sa do neho pridáva mletá pomarančová kôra a koriander). Také vianočné pivo :). A hlavne, je to z tatranského pivovaru Buntavar, ktorému sme sa na tejto stránke ešte veľmi nevenovali – chyba.

Buntavar Michael Blanche

 

Brontvai červený (jantár) – zaujímavý ležiak jantárovej farby. Liptovský minipivovar to ešte nevzdáva a bojuje ďalej na našom nehostinnom trhu. Nepasterizované a nefiltrované pivo, ako aj kamarát vyššie. Musím povedať, že sa mi zdal nejaký hutnejší a ťažší, než som čakal. Keďže všetky pivá boli v plastovom pohári,  tak sa nedá hovoriť o ideálne načapovanom pive – hádam ho ešte okúsim ešte dakde v sklenenom pohári a ideálnej forme.

Brontvai červený (jantár)

Jama Honey Wee Heavy – zaujímavý názov z dielne Jama, škótsky štýl, silnejšie (6,5 % alkoholu), trošku medu, zase vianočná nálada :). Pri pozornejšom hľadaní sa v ňom dajú nájsť rôzne tóny, ovocné, karamelové, korenené, no, plné a hutné pivo, dosť iné než napríklad Kvasar od Černej Hory, ktorým sme boli kedysi obpití :). Alkohol tam je predsa len dosť cítiť tiež.

Jama Honey Wee Heavy

O autorovi Zobraziť všetky články

admin