14° polotmavé pivo Zámocký pivovar

Zámocký pivovar vraj patrí medzi top 10 bratislavských krčiem. Dobré menu a vlastné pivo – výborná kombinácia. Dve poschodia, hore je to trochu strohejšie, ale zase sa to hodí na rockové koncerty a tak. Zablúdia sem aj návštevníci z iných krajín. Ideálne miesto na piatkový večer.

Ale hodnotenie ich polotmavej 14°-ky bude rýchle. Žiaľ, asi sa mi nedostalo do rúk dobrá várka. Sotva však bude niekto skúšať päť pív, kým mu dôjde náhodou jedno podarené. Bol som trošku sklamaný.O to viac, že chalani pri stole, čo si poobjednávali desiatky alebo tmavé pivo, si pochvaľovali (inak, niektorí dostali pivo do kofolového pohára – v piatok v noci je to už asi jedno).

Tak k tej mojej nešťastnej jantárovej štrnástke. Harmónia tradície, chutí a vône sa nekonala. Ako som priložil pivo k ústam, ucítil som niečo ako… kanál? To sú kvasnice, vraví mi môj mozog. Pivo nechutilo skazene. To razia tak tie kvasnice. Ale… Dal som čuchnúť každému pri stole a dostalo sa mi tých najhorších prirovnaní, z ktorých staré ponožky bolo to najslušnejšie. To sú kvasnice, vravím všetkým. Ale nikto si z toho nechcel odpiť. A to je koniec. Zámocký pivovar nezatracujem, ale druhý raz už budem viac ostražitý.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin