Death Stranding

Na Epic Store bola zas jedna AAA hra zadarmo – a to relatívne nová, iba 4,5 roka stará. Za tým niečo bude… jasné, že áno. Death Stranding je zábavný ako vytrhávanie si nechtov s kliešťami.

Zbehol som pár recenzií (SK, CZ, EN). Všetky do poslednej papagájovali aký je Hideo Kojima génius, a že robí geniálne hry a že teda ako dizajnér je to fasa chlapík, čo vie čo robí. Čo len dokazuje, že to nikto nehral a že „recenzenti“ sú trúby a Hideo už dávno prešiel cez svoj alkoholický saké kopec.

Jedna vec bude na tom DS asi super: príbeh. Postapokalyptický. Podivný. Originálny. (Tiež na začiatku strčený asi v 1.5 hodiny trvajúcej animácii – ani príbeh nevie ten génius podať…). Robíte kuriéra v svete, kde sa všetko zrútilo a svet mŕtvych sa pletie so zvyškami sveta živých. V praxi – mestá sú prázdne, nikde nikoho, nikde nič. Obrovská mapa – USA – má asi rozlohu katastra troch obcí. Inak, v tom príbehu ide o to, že ľudstvo prežije, len keď sa spojí Amerika :). Ako v každej postapo hre.. zaujímalo by ma, čo robia práve vtedy Slováci :). Pália chiralium a nadávajú?

Hlavná náplň hry je… chodenie po skalách. Simulátor chôdze. Sem-tam behu. Nesmiete sa zrúbať. Keď na vás prší, tak sa zrýchľuje čas. A tak chodíte. Mŕtvoly môžu vybuchnúť ako atómovka. Vy nemôžete zomrieť. Hra vás zahrnie s kopou nezmyselných skratiek.

Neskutočne zlé ovládanie a tým pádom hrateľnosť. Ovláda sa to ako žigulík v závode motorkár. Kým som došiel na to, ako sa chodí po rebríku… Opruz. Protivná hra. Kde sa nič nedeje – proste sa vyhýbate duchom a dákym sektárom. Priznám sa, že z toho príbehu som veľmi nevidel… Keď prídem k tomu terminálu, kde sa odovzdávajú veci, len nadávam, aké je to hlúpe a neprehľadné. Načo túto hru niekto vyrábal? S jedným sugestívnym songom na začiatku. Ach jaj. Ono to nie je ani také AAA…napr. keď sedíte v izbe, je to pocit ako v Indie hre, kde sa nič nedá robiť. Postavy dobré, aj dabing, to je asi tak všetko. To bola zas nuda. Jediné dobré (ale to som sa len dočítal), že nemusíte robiť bočné úlohy, ale môžete ísť len po hlavnej questovej línii. Čo zahŕňa veľa chôdze. V hre sú aj vozidlá, ale do tých ani veľmi nechcete nasadať :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin