Lokál burger

Kedy presne dorazila móda nových burger reštaurácií a bistier?

Dávno to nebolo… Za socíku sme mali žemle so salámom. Potom boli burgery v žemliach, ktoré boli hnusné 5 minút po upečení, nieto po dvoch týždňoch v umakartovm hotdog stánku na kúpalisku. Až pred pár rokmi ktosi zistil, že dobrý burger má byť jemný, nadýchaný, plný a šťavnatý. Namnožili sa nám startupy, ktoré majú všetky také istá logá a veľmi podobnú ponuku – a vďaka bohu za to. Dneska každé malé mesto na pešej zóne má aspoň jednu prevádzku, za ktorú sa netreba hanbiť. A kde všetko stojí 2-krát viac :).

UNAS burgre

UNAS burgre. Táto dvojka, to sú čistí Bratislavčania. Dostať ich väčšinou v hlavnom meste. Toto je obrázok z dodávky, ktorú volajú Food Truck a chodí po akciách (alebo sa snaží). Ak je akcia pre decká, tak je odbyt asi malý, ale to sme už naznačili v perexe – 6 až 10 eur nie je úplne pre chudobu. Toto sú len vystavené kusy, ktoré asi zožerie nakoniec pes, alebo skromný brigádnik. Ja som dostal Lokál Burger, ktorý je úplne hore na obrázku – základný. Robili mi ho 6 minút. Mäsko nebolo úplne prepečené, ale to si všímam, že skoro všade ho dostávam ružové v strede. To najlepšie na ňom bol ten kúsok slaninky v strede. A zároveň aj najhoršie – že to bol len taký minikúsok. Hm – štyri hviezdičky z piatich môžu pokojne byť. Je to väčšie ako v McDonalde a nepotrebuje to špendlíky a farbičky. Za mňa OK.

Regal Burger

Regal Burger Classic. Táto značka vraj vznikla na Pohode 2013 a už má niekoľko predajní. Jedna nová pribudla v Trnave na pešej zóne, čiže je to už asi 3. alebo 4. podobný podnik, čo je tam (čo si pamätám, voľakedy tam bol problém zohnať čokoľvek okrem kebabu – už nie je). Brigádnici študenti mi ho piekli len dve minútky a nenaložili ho tak pekne. Netušili, že pôjde o recenzovaný kus :P. Ale celkovo – tento burger za sedem euro preda len o chlp prehráva s vyšším závodníkom. Nepomohlo mu, ani že som sa od neho zababral viac (čo je známka kvality). Inak, v ponuke sú len 2-3 burgre na výber… a toľko isto vegetariánskych, ako keby vegošov bolo tak isto ako mäsožravcov. Na druhej strane, asi si to kupujú ženy, čo chudnú.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin