KOMÍN - IPA 15% EPM

Miletička v Bratislave je to najnepravdepodobnejšie miesto, kde by ste hľadali slušný pivovar, kde stojí pivo viac ako kebab vonku v stánku.

Toto trhovisko je známe tým, že tu zoženiete pol kila rifiel, dubáky z lesa, uvidíte bezdomovca spať postojačky a tiež, že tu drankaním stokorunáčiek od Vietnamcov začínala kariéru nejedna bratislavská mafia. A tu niekto postavil minipivovar, navyše pomerne štýlový? No – prečo nie.

Majitelia sa teda pasujú s lokalitou (zvyšných 10 bratislavských minipivovarov nájdete viac na „západ“ na mape mesta). Nad pivovárkom sa týči komín, podľa ktorého dostalo zariadenie názov a ktorý pripomína slávnu industriálnu éru minulosti v tejto zastavanej zóne. V čistých miestnostiach sa dá dobre najesť a pozerať na miestnu pivovarnícku technológiu. Terasa je priestranná. Píp tu majú zhruba šesť, z toho trojka patrí domácemu pivku.

Najviac sa asi predá svetlého ležiaka jedenástky, my sme otestovali zvyšné dve pivá. Päťnástka IPA bola prekvapením. Sládok totiž nešiel „mainstramovou“ IPA cestou ako ostatné slovenské pivovary ľúbia robiť v poslednom čase, ale nechal pivo naozaj veľmi horké – a tým myslíme veľmi veľmi. Chuť tohto vrchne kvaseného miláčika s klasickým ovocným odérom je cítiť dosť dlho po napití. Výborné pivo – ale len pre skúsených milovníkov tohto žánru.

A potom tu máme polotmavú dvanástku s príjemnou vôňou, medennou farbou a dlhotrvajúcou penou. Sýte a plné pivo, v letáku ho odporúčajú dať si ho k mäsu. Jeho chlebovitá príchuť je nezameniteľná a skvelá – nečakali sme, že na Miletičke nájdeme takéto pivo. Takže zhrnuté a podčiarknuté – minipivovar Komín je príjemné prekvapenie na netradičnom mieste.

KOMÍN - polotmavý ležiak 12% EPM

O autorovi Zobraziť všetky články

admin