Salón piva v Starej tržnici

Na stránke tohto degustačného festivalu nazvali Salón piva hurikánom. Ale dalo sa prejsť aj pohodlným tempom, po decku či dvoch, od stánku ku stánku.

Pivovarov bolo vraj 80 a pív 250, ale asi sa do toho rátajú aj zahraničné pivá, ktoré niektoré firmy len distribujú na našom trhu. V každom prípade sa zhromaždila početná skupina domácej Pivobrany, resp. Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. Ako veľmi im držíme palce, hádam netreba opäť dodávať.

No a tak sme chutnali – v malých pohárikoch, ale ozaj toho bolo na jeden deň veľa :). Pôvodne sme chceli nejaké pivá (dolu na obrázku) aj zrecenzovať, ale počase sa to začalo tak pliesť, že je lepšie odložiť hodnotenie na neskoršie :), V každom prípade sa zdá, že mimoriadne v móde sú pivá IPA alebo aj ležiaky, ktoré mali citrusovú chuť podobnú Ipám… Bolo tam toho ozaj veľa. No, toľko k súčasnému trendu (zdá sa, že aj v ankete návštevníkov to takto dopadlo). Platilo sa žetónmi, v cenách boli dosť veľké rozdiely a pohár si každý mal poumývať v takej mašinke, ktorá tiež sem-tam výdatne poumývala aj návštevníka.

Keby sme mali len tak spakruky nastreliť zopár kúskov, ktoré nám zachutili, tak by v zozname asi nechýbala trnavská sesslerská 13-tka, prešovský Jantár, košická Alžbeta, Weizen z Fabriky a tak ďalej a tak ďalej. Festival poskytol dosť komplexný obrázok o momentálnom stave na našom trhu, kde sa množia minipivovary a hlavne ponuka začína byť konečne krásne rozmanitá. Pred pár rokmi sme o tomto ešte nechyrovali. Ale je pravda, že dnes si už človek navarí pivo aj sám doma so súpravou z eBayu za 100 dolárov :). Ale skutočné pivné majstrovstvo je, samozrejme, v niečom inom.

A na záver maličká galéria, ako to v tej Tržnici vyzeralo.

Pivá na Salóne piva v Bratislave

O autorovi Zobraziť všetky články

admin