Wywar Screaming Bitch

Tak, aby sme nejak začali… rovno naostro. Názov Screaming Bitch na tabuli musíte jednoducho ochutnať. A ešte keď je tam, že je to Hell Bastard uvarený vo Wywari :p. Je to pätnástka IPA, piteľná a vcelku dosť horká – hladká, penivá a ovocná. V pohode IPA za 2.50 eura. Pomaly môžeme craftpivovary podozrievať z toho, že varia 1 pivo dokola a menia iba názvy, keď prihodia jednu granulu – na druhú stranu, kým je to pivo dobré, tak to nie je až taký problém. Screaming Bitch ide dobre, aj keď som nepočul, žeby dáka návštevnica baru z neho vrieskala :p.

Mango Milkshake

A potom tu máme dvojku pohárov s ďalšou IPA – tentokrát podľa tabule má ísť o Mango Milkshake… 19-tku. A ako to chodí, opäť si dovolím polemizovať s tabuľou. Nebola tam napísaná značka, ale ja sa domnievam, že mohlo ísť o šesťnástku Wywar. Tá mala na etikete napísané číslo 16 takým blbým fontom, že horšie vidiaci (alebo pripitý) človek by mohol vidieť aj 19tku :). A potom, pivko bolo veľmi jemnúčke, ani stopy po alkohole, absolútne zahalenom do nežných tónov tropického ovocia. Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem aj Wywaru aj baru Mariatchi. Ale tak vidíte z obrázka, že Pardubický Porter to nebude :p. V každom prípade ma milkshake mango žáner veľmi zaujíma a horím túžbou ochutnať nejakú inú značku v podobnom štýle – akoby ovocné pivo v šľahačkovo-žltom kabátiku. Aj spolustolovníkom sa pivo páčilo, aj keď niektorým pripomínalo skôr malinovku ako pivo.

100blumen Helles

A jednu zvláštnosť opatrujem na disku už od novembra, lebo som nevedel čo s tým. Pivo 100 Blumen – Helles (alebo aj Tropical Helles). Rakúsky pivovar, ktorý na obrázku vyzerá veľmi pivovarito – taký starý tehlový dom a 5 euro za pohár. Tak to sa oplatí. Ale ich pivá sú… také zvláštne. Tento Helles je vraj pivo, ale ja som mal pocit, že som práve vypil pollitra burčiaku. Doslova hroznová kvasená chuť – akoby burčák, alebo kvasiaci mušt. Akurát žltý. Veľmi podivné pivo. Keby som vedel po nemecky, tak by som sa opýtal predavačky, či im do varní nepopadalo omylom zopár fúrikov hroznových výliskov. Ale asi by nevedela povedať – ostatne, však ti výčapníčky to len predávajú.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin