Staropramen Granát 11,5°

Zo stajne Staropramenu patrí Granát k tým lepším závodníkom.

Piť Staropramen môže byť celkom adrenalínový šport. Švédom vraj z toho krvácajú ústa a zakázali českú značku v 680 podnikoch (viac informácií tu). A možno sú Švédi len padavky a nevedia doceniť novú receptúru. Ale dosť už žartovania, dnes ochutnáme pražský Granát, od značky, ktorá je známa svojím dôrazom na kvantitu a masívnymi reklamnými kampaňami.,

Je to už únavné, ako stále na ten Staropramen remcáme, tak ho dnes trošku pochválime. Niežeby bol Granát niečo ako extra trieda, ale inak je celkom dobrý a vie osviežiť. Jedenásťapolka Granát polotmavý ležiak je troška drahší ako desiatka – kým tu nám ponúkali na akcii za euro, Granát nám do plastového pohára naliali za jeden a pol eura. Má peknú jantárovo-medeno-granátovú farbu, pivo je číre a má docela říz (brigádnička za pípou asi púšťala veľa oxidu:)). Pivo je ale plné, slad prevažuje nad chmeľom a chuť je príjemná, veľmi veľmi mierne karamelová, hlavne to nie je vodnaté ako tá desiatka. Alkoholu je tu 4,8 percenta.

Toto pivo malo byť na začiatku milénia hviezdou nového tisícročia, postupom času sa zaradilo. Padne však dobre a preto by sme na neho nemali byť až takí prísni, aj keď je to ten Staropramen, že.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin