Štramák 11

„To pivo je kalné a ešče v ňem puove aj mucha!” nadává host. „Nemyslím si, že by mohuo byt kalné, ked v ňem vidzíte tú muchu,” oponuje šenkérka.

Štramák je ďaľší minipivovar, tentokrát z nášho obľúbeného Záhoria. Pokiaľ si pamätáme, tak v Senici mali už dávnejšie také krčmičky, čo sa snažili mať iné pivo… no a tak. Podľa stránky vidíme, že toto pivko varia v malom ruránom domčeku a Senické pivné slávnosti na konci leta sa volajú aj Štramákfest, ak tomu dobre rozumieme?

Vzorku sme ochutnali na netradičnom mieste – v Radničnej cukrárni v samom centre Trnavy. Trochu nezvyčajné miesto na pivo, pravda, ale veľmi to kvitujeme, obsluha bola trocha vykoľajená, ale čo už.

Prvá vec o jedenástke Štramákovi sa dá povedať – strašne silný pach kvasníc, žeby takto silno pivo „voňalo“ ako kysnuté cesto na koláče si ani nepamätáme. Nie je to úplne príjemné… na rozdiel od chuti, ktorá je tiež kvasnicová, ale už nie nepríjemná. Chuť bola tak stredne plná, chlebová, osobitná a veľké plus za dojazd, chuť sa na jazyku udrží dlhšie. Pena sa v podobe bielej pokrývky držala prakticky až do konca a veľmi pekne čiarkovala :). Je možné, že každú várku piva majú v Senici inú, ako to občas býva v malých pivovaroch. S týmto Štramákom sme ale spokojní a hádam sa dostaneme aj k ochutnávke špeciálov.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin