Dunajský pivovar - Svetlý Patrón 11,5

Nie každá loď sa plaví do neznáma.

Niekedy je lepšie pivo ukotviť a predávať na ňom pivo. Teda, Dunajský pivovar je hlavne aj reštaurácia. Pagáč tu stojí 1.50 a slepačí vývar 4,50 eura – čiže naspäť k pivu :).

Na výber sú len dve – svetlá jedenásťapolka a tmavá trinástka. Asi podľa hesla – lepšie menej a dobre, než veľa zle. Cena svetlého piva nie je vôbec tragická – 1,90 eura sa celkom dá. (Drobná vložka. Zaujímalo by ma, prečo sú v Bratislave reštaurácie na lodi také drahé a napr. v Poľsku v Krakowe na Visle zase patria k najlacnejším?) Inak podnik je pekne zariadený a docela vyťažený, takže je lepšie na čašníkov radšej nečakať a hlásiť sa.

Dunajský pivovar je klon Patrónskeho pivovaru, to je jasné už na prvý pohľad… logo, menu lístky, web, všetko je rovnaké. Pivo sa hádam varí priamo na lodi a nevozí sa z Patrónky (jednak by sa to malo a jednak sú tu na palube vidieť varne). Akurát škoda, že tu nerobia aj špeciály ako v dvojičke.

No a aká je spomínaná svetlá jedenásťapolka? Ako vidíte na obrázku, keď ju na terase natočíte oproti západu slnka, tak pekne svieti :). Pena krúžkovala, ale pivo nebolo úplne hutné. Jemná ovocná príchuť, ale naozaj len veľmi jemná. Trošičku vodovosti pri rozlúčke s letom nevadí… Najväčším plusom je chlebovinková chuť, moja obľúbená. Kebyže poruším svoju zásadu, že nedávame hviezdičky, tak by táto svetlá závodnica dostala… hm, ale radšej ju predsa len nebudeme hodnotiť. Nebola z tých najhorších.

Dunajský pivovar

O autorovi Zobraziť všetky články

admin