Thajské pivo Singa

Thajské pivo SingaDajte im vstup zadarmo a z papučového národa sa stane dav zúrivo sa dožadujúci kultúrneho zážitku.

Tak reku, zrecenzujeme to slávne thajské pivo Singa, povedali sme si cez víkend. A s nami zástup ďaľších návštevníkov Incheby, ktorých nalákala reklama a voľný vstup.

Odborný posudok odbijeme veľmi rýchlo: čakali sme nejakú exotiku a dostali sme normálne (dobré) europivo. Respektíve, keďže je z Thajska, tak asi worldpivo :). Dneska sa všetky tie pivá na seba strašne podobajú… takže nič zvláštne, ale aspoň ho mali zachladené a malo trošku „říz“ + 5% alkoholu.

Okrem svätej trojky základných ingrediencií do toho dávajú E300 (kyselinu askorbovú) proti zakaleniu a ešte, aby marketingové oddelenie mohlo tvrdiť, že je to zdravé. A to je všetko. Štyri body z piatich. Dva a pol eura za fľašku.

A ešte nám tu ostáva tá kultúra… Thajské dni boli v Bratislave prvýkrát, a poviem vám, v sobotu poobede, je to peklo predierať sa ku stánku s ázijským jedlom alebo suvenírmi. Vážne toľko ľudí sa tam naraz dovalilo. Ako na tržnici v Bangkoku. Nezvyk, ale pekná účasť treba povedať.

O Thajsku toho, priznám sa, veľa nevieme. Videli som nejaké pekné historické filmy a sem-tam narazíme na nete na video z mesta Pattaya, obrovského „bordelu“ na kolečkách. Je to trochu nezdvorilé spomínať, že tam majú mesto s prostitútkami, ale zaujímavé, cudzincom napadne o Bratislave presne to isté, hehe.

Nie, je to obrovská krajina (13 x viac obyvateľov ako Slovensko a plno džungľa, kde sa darí makoviciam) s bohatou kultúrou, históriou a zvláštnymi zvykmi. Ostatne, to sme mohli vidieť v Inchebe – lepšie ako komentár je ale hupsnúť na link na galériu na konci článku. Tie dve fotky na konci sú Ryžový tanec, tuším, niečo ako naše Dožinky.

Ako malý bonus, zároveň s thajskými dňami bola na nitrianskom Agráči výstava Gardenia, kde bol prvý pavilón venovaný bonsajom a tiež východnej kultúre. Žiaľ, žiadne exotické pivo k pozeraniu malých stromčkov, sa nepodávalo, iba suši. A kto mal záujem, mohol si ešte nechať prejsť mozog návštevou u scientológov, ktorý mávajú v štátnom podniku Agrokomplex svoj stánok už dlhé roky. I tu platí, že lepšie ako čítať je pozrieť si ako to vyzeralo – tož, šup zase do galérky.

Thajský festival v Inchebe, Bratislava, apríl 2014.

Gardenia na Agrokomplexe v Nitre, apríl 2014

Tanečnice z Thajska

O autorovi Zobraziť všetky články

admin