vrbovske-vetry-2016

Tohto roku mohli festival smelo premenovať na Vrbovské dažde.

Braňo Jobus je veľmi šťastný človek. Má festival, na ktorom je dav ľudí ochotný moknúť počas prietrže mračien a baviť sa. Na inom feste by to všetci vzdali už pri pár kvapkách.

Celý týždeň bola predpoveď počasia zlá – v sobotu bude liať. Na Facebooku bolo z Braňových statusov cítiť veľkú nervozitu. V rozhovore pre Pravdu pripustil, že kvôli dažďu môže festival skrachovať, keďže jadro je len cez jeden deň. Nakoniec vystresovaný napísal, že má padnúť polmilimetra zrážok.  (Toľko padlo asi tak v prvé dve minúty :)).

A ľudia nieže by išli domov, oni stále prichádzali, stáli tam v pršiplášťoch a dobre sa zabávali. Vedrá vody sa liali prakticky celý program, niektorí ani nemali pomôcky do dažďa (tí, čo budú na druhý deň šťastne spomínať ako padli do blatovej kaluže alebo že sa v noci potme brodili nejakou nepokosenou lúkou)… jedným slovom – paráda.

Vyplatilo sa ťahať do malého Vrbového kompletný Pražský Výběr a Jasnú Páku. Pretože tento festival má lepšie obecenstvo ako väčšina ostatných festivalov na Slovensku a preto ho nerozhodí ani desaťhodinový hustý dáždik.

A galérka na záver.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin