Investícia do zlata

Kam sa bude uberať ekonomika v roku 2024? Pár dní pred koncom roka to nevieme povedať. Vieme len, že nám inflácia požiera úspory a na upokojenie to zatiaľ nevyzerá. Hromadiť peniaze na účte je momentálne najhoršia možná varianta – prichádzame o ne každým dňom.

Ako chrániť svoje financie pred neistou budúcnosťou? Zaistiť sa na starobu? Povedia vám: nehnuteľnosti. Alebo – drahé kovy. Samozrejme, najmä zlato (pretože je oslobodené od DPH a tak sa transakcie nepredražujú). V čase neistoty a zmien je potrebné diverzifikovať svoje aktíva a hľadať bezpečné prístavy.

Zlato si dlhodobo drží svoju hodnotu, napriek kolísaniu finančných systémov, uchováva kúpnu silu svojho majiteľa. Je to presne ten nástroj proti inflácii, ktorý potrebujeme. Keď sa ekonomika prepadne do recesie , prepadne aj akciový trh. Investície do nehnuteľností môžu stratiť hodnotu aj počas recesie. V časoch hospodárskeho poklesu však môže byť zlato dobrým spôsobom, ako zabezpečiť rozmanité portfólio .

Drahé kovy (a opäť – obzvlášť zlato) sú vysoko likvidné. Laicky povedané, nemáte problém ho kedykoľvek vymeniť za hotovosť. Treba sledovať ceny a nebežať za obchodníkom okamžite, ale z dlhodobého hľadiska sa nestane nič neočakávané. Samozrejme, nemôžete očakávať zázračne vysoké výnosy – buď riskujete, alebo hľadáte niečo bezpečné. Zlato je ten druhý prípad.

Švajčiarske zlaté zliatky s hologramom sú jednotkou v garancii rýdzosti a pôvodu zlata. Na Slovensku sa obchoduje najmä s produktami taviarní z nemeckých krajín. Rafinéria Argor-Heraeus razí do zadných strán zliatku hologram. Ten sa od malej tehličky nedá oddeliť a je jej súčasťou. Je pevnou zárukou, že ide o rýdze zlato od spoľahlivého zdroja. Investičné zlato chránené hologramom vám môžu pomôžu pokojne spávať – nemusíte sa obávať, že z vašich financií odkusuje obávaná inflácia.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin