Käsekrainer hotdog

Mal som rád tie časy, keď stačil obyčajný čerstvý rohlík, obyčajný párok (s mäsom) a obyčajná horčica – a volalo sa to párok v rožku. Nuž čo, nová doba.

Käsekrainer hotdog. To najbohatšie (netvrdím, že najlepšie) som dal na obrázok hore. Viedenská klobása so syrom v hotdogovej žemli – bohatá bašta. Dokonca aj tie zbytočné hranolky mali nejaký fajnový názov, ale bola to len značka lacných mrazených šuntov z Tesca. Celé to stojí skoro 8 eur, čo je na hotdog predsa už len dosť. Na druhú stranu, toto sa už ani nezmestilo do orálu – zjedol som to s nožom a vidličkou ako nejaký bôčik.

Čertíci Primario

Čertíci Primario. S týmto stánkom som sa už niekoľkokrát stretol. Je to niečo ako vyššie, len za 5 eur. S tým bielym majonézo dresingom mi to prišlo trochu nejaké… na druhú stranu, druhý hotdog v ponuke sa volal Diablo, ten bol asi korenistejší. Celkom rozumná voľba – keď nič iné nie je.

Knižkov hotdog

Knižkov hotdog. Aj s týmto drobcom sa stretávam. Cena 3 eurá znamená… že je to celé nejaké malé. Domáca klobásočka v domácej bagetke. Neviem si pomôcť – ako keby to bolo pre deti. Aj horčice mi tam chlapík na ten venček natrel ako keby sa na celom svete práve minuli svetové zásoby horčice. Malá šikovná jednohubka, po ktorej človek premýšľa, čo by ešte zhltol.

Vegedog

Vegedog. Malá bizarnosť na záver. Tento vegedog ma presviedča, že vegetariáni nie sú tí, čo nejedia mäso… ale tí, čo majú nejaké divné zvláštne chute. Asi ako pravekí zdochlinári. Totiž, ten sójový párok v strede by bol najmenší problém (aj tak človek nevidí rozdiel medzi sójovým a tými lacnými od Babiša). Ale prečo to dať do starého suchého grahamového rožka, poliať to horčicou bez chuti a zeleninu nahradila varená cibuľa? Čokoľvek čerstvé by sa tam strašne hodilo… Nie moc dobrý hotdog.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin