Spiderman Far From Home

Na tomto filme som bol síce pred tromi týždňami, ale nedá mi to. 

Prečítal som si pár recenzií. Boli aj také, že posledný Spiderman bol najbožskejší komiksový film všetkých dôb (no… to asi nie), alebo na sme.sk napísali, že to bol najpolitickejší komiksák (no… to asi tiež nie). Vlastne, tá recenzia na sme.sk bola neskutočne hlúpa. Ani sa nedá polemizovať s myšlienkami, ale rovno napádať hlúposť autora „filmového kritika“.  Napríklad mu vŕtalo  v hlave, že prečo v pražskej pivárni sedia krojované dievky. Tak neviem – buď nedával pozor, alebo bol so zápchou na záchode, alebo sa opaľoval uvádzačku pred kinom. V každom prípade sa tu nevyplatí spoilovať :).

Spiderman „Zase niečo s Home“ je dobrý práve zato, že sa na nič nehrá, netlačí veľmi na pílu, je trochu parodický, a tak. Veľmi dobre zapadá do celého diania v MCU, veľmi prirodzene pokračuje po komiksovom porne Endgame. Často mení lokácie (ako Endgame), takže je svieži a vtipný…a  letný. Neviem, prečo sa niekto pozastavuje nad tým, že šestnásťročný hrdina je detinský.

Je tu výborný Mysterio, je tu dosť zvratov, neberie sa to vážne (na čo doplatí chudák Nick Fury) a celé to má šmrnc takej tínedžerskej trip komédie, kde sa rieši aj kto s kým a pod. Skrátka – nič pre filmového historika, ktorý by rád rozoberal nórske nízkorozpočtové filmy.

A potom tá Marcela Leiferová, ktorú Amíci zahrali v Alpách na ceste do Prahy :p. Marcela sa nechala počuť, že však má aj iné – príbehovitejšie – piesne. Už si viem predstaviť, ako si holywoodská produkcia vyberá soundtrack podľa toho ako hlboko ich zasiahol príbeh Marcely Leiferovej :). No nič, mier, na Spidermana sa oplatí ísť, aj keď je to len odľahčené remeslo, kde tentokrát nikto neumrie.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin