A.M.O.C. 2014

 

V novej modernej budove bratislavskej FIIT sa totiž konal druhý ročník festivalu A.M.O.C. Oproti predchádzajúcemu ročníku bolo jednoznačne cítiť organizačné aj programové zlepšenie. Vzhľadom na to, že A.M.O.C. je mladý a rozvíjajúci sa festival, o ňom opäť veľa ľudí nevedelo, čo potvrdila aj slabšia účasť.

Návštevníci si pomerali sily v LoL turnaji, cosplay súťaži, prípadne si mohli zahrať Lasertag alebo zanôtiť v karaoke. Nechýbali ani rôzne obchodné stánky s tematickým tovarom či kútik so stolovými hrami. Prednáškové miestnosti na akademickej pôde hostili zaujímavé prednášky (čo sa nedá často povedať 🙂 ), s témamy siahajúcimi od obľúbených hier LoL a DotA až po výrobu animovaných filmov a cosplay videí. Novinkou, s ktorou sme sa zatiaľ na iných festivaloch nestretli bol speed dating s hojnou účasťou „hľadačov lásky a priateľstva“.

V presvetlených priestoroch univerzity sa dalo úspešne utiecť od vonkajších horúčav a príjemne si poležať v hojdacích sieťach, ktoré zdobili hlavný priestor festivalu. Prirodzené svetlo však rozhodne neprospelo premietacej sále, ktorej unikol pojem slova „sála“ a nevhodné umiestnenie na chodbe pred presklenou stenou umožnilo sledovať maximálne biele plátno. Snáď na ohlásené večerné premietanie slovenského slasher horroru „Socialistický Zombi Mord“ už slnko nad Mlynskou dolinou začalo spolupracovať a zapadlo – nezistili sme, predčasne nasadáme na električku a späť do všedného sveta. A.M.O.C. nakoniec priniesol príjemné víkendové spestrenie primerané výške vstupného a očakávaniam.

Pauli Jelínková (Celeby) & Kilo

Album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin