Zaprášený KITT

Tuc tuc tuc tuc. Na chudáka starého Kitta sadá prach a Hoffov záchranársky účes zarastá šedinami. Smutná reportáž z ešte smutnejšej „párty roka“, na ktorej bola najlepšia tá 3-minútová upútavka na webe.

Kdesi medzi riťami južného Slovenska Michal na Ostrove, Horná a Orechová Potôň vzniká rozhodnutie literárne zadupať celú slávnu Acceleration show do čiernej zeme. To najlepšie totiž hrali v rádiu v nekonečnej kolóne áut, ktoré smerovali na povestnú pobočku Hungaroringu alias Slovakia ring. Áno, väčšinu párty sme zmeškali, lebo cesta tam bola trošku „ucpaná“. A tým pádom… NEVIDEL SOM MADUAR!!! Keď už toto nie je podvod na platiacom divákovi, tak už neviem čo.

Netrápilo to len auto Markízy, ktoré si to navzdory dopravným, fyzikálnym či morálnym predpisom šinulo stovkou v pruhu do protismeru a hlúčik miestnych flegmatických policajtov, ktorí strážili križovatku pred festivalom. Reportérka SME ostala užasnutá z toho, že niektorí ľudia chodia aj v 21. storočí pešo – a to sú asi všetky historky z veselej zápchy, ktorú by nepreskočil ani KITT.

Takže máme jasného favorita na najhoršie zorganizovaný festival desaťročia. Sorry, neviem kto za tým bol a už nemám silu to hľadať na internete… len dúfam, že už sa nevráti. Hoffa, plavčíčky, zdravý prierez z podujatia som si pozrel na Youtube. A hotovo. Čo by ste chceli za 10 euro, Butatóti.

Keď ste totiž už uprostred hlbokej noci dorazili „s miernym meškaním“ na akciu, zistili ste, že všetko urobené nejak „inak“. Vchod do areálu bol geograficky asi v najvzdialenejšom bode od parkoviska, v bufete mali zatmenie proti náletom a v alkoholickom Mojite bolo alkoholu ako v tom nealkoholickom.

Lístok mi SBSkár len pretrhol – čiarové kódy sa nekontrolovali. Chápete? Každý si mohol natlačiť lístkov koľko chcel. Chudáci, čo si pýtali „materiál“ načierno pred vchodom. Takže to že mi zabudli dať pásku na ruku ani veľmi neprekážalo, keďže show sa už chýlila ku koncu a Rick Astley si v diaľke ťažkal, že už je na to trochu starý.

K pódiu bola asi 2 percentná šanca predrať sa dopredu. A aby ste nevideli náhodou cecky Samanthy Fox (Playmate 1996, to už šla kariéra do kytiečiek) zo zadných radov s ďalekohľadom, tak tam organizátori pre istotu postavili do výhľadu tri búdy s reklamami. A aby ste nevideli vystúpenie na veľkoplošných bočných obrazkovkách, tak na nich produkciu naživo radšej nepúšťali. Chodili tam len retro videá, bohužiaľ bez toho s Jarom Slávikom. Na pódiu sa občas mihla nejaká tanečnica v spodnom prádle, ale vzhľadom k vzdialenostiam to pokojne mohol byť aj muž. Kto sa ešte diví, že týchto týpkov nahradili dnes raperi a superstaristi?

Najlepšie boli tie stánky s jedlom a pitím. Keď ste si vystáli hrozitánsku radu, tak vám len brigádnička oznámila, že peniaze neberú, a že si máte vybaviť kartičku za 2,50 euro a vystáť si ten rad na 3,50 eurový hotdog zase. Dokonalý systém, nová hladová dolina. Ale za najväčšieho debila bol aj tak ten, čo si tú kartu nakoniec vybavil, nabil, ale potom chcel neminutý kredit späť, hehe. Anglický návod na papieriku stojí za to. Papierik je inak dosť malý a tvrdý na to, aby sa dal použiť aj užitočnejšie.

OK, takže sme nič nevideli… ale na konci show nám predsa len došla jedna vec. Že najlepšie miesta mali tí lakomí čumili z okolitých dedín – zadarmo – keď ste si sadli na zábrany mimo festivalového areálu, zistili ste, že ste krásne blízko pódia s parádnym výhľadom na popové hviezdy. Takže aspoň Venga Boys, bolehlav zo školských výletov, som videl v plnej sláve a môžem si lámať hlavu, prečo sa volajú Boys, keď tam tancujú aj dve postaršie dámy v dobrej forme.

Jediným pozitívom ostáva fotka s KITTom a bezpečnostnou ohrádkou. Ale aj ten bol nejaký zaprášený, chudáčisko, čo ho ten Hoff neprebehne občas handrou… takto vyzerá naše statočné autíčko, že sa hodí už len do šrotu.

Veselá zápcha Orechová Potôň

Plavčík nevládze

Dievčence na 80th and 90th celebration with Hoff

Popíček

Venga Boys Orechová Potôň

 

 

 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin