Slaninový šporheltník

Trnavské trhy patria tradične k tým najlepším u nás. Rád tu chvátam. Aj keď si musím poznačiť, že po dlhom čase som objavil asi najhorší slovenský burger.

Slaninový šporheltník. Najskôr to lepšie. Toto sa mi veľmi páči. Je to ako palacinka/lokša, len z lievancového cesta. Na fotke hore som to otvoril, aby tomu bolo vidno vnútornosti… nejaká bryndza  (alebo syr?), uhorky. Tetka, čo mi to naložila to mala v ruke. Šporheltník skrátka sedí do mojich chutí a nebol ani mastný, žeby som sa zagebril. Za 4.50 eura.

Trhance jak párance

Trhance jak párance. Tieto pojazdné „slíže“ možno poznáte. Ak nie, tak odporúčam. Z nejakého dôvodu práve pri nich stál obrovský rad, najväčší na trhoch. Poctivo som si ho vystál, reku s čím ma prekvapia. Medzi makovými, strúhankovými a neviem ešte akými slížami som vyvolil tvaroh. Moja obľúbená kombinácia. Ale hm. Chlapík tvaroh nemal pomiešaný s cukrom – len mi tak hodil lyžičku do stredu a ešte som dostal jednu navrch. Slabina týchto skvelých párancov je tá fastoodová vysoká nádoba z papiera – nedá sa v tom nič pomiešať. Takže som mal miestami extrémne sladké a miestami vôbec sladké slíže :P. Ale inak pozitíva recenzia. V maličkom stánku na kolieskach stáli 4 ľudia, vyzerali ako rodina, 3ja ručne nonstop trhali do hrnca a jeden predával. Ešte aj 80-ročnú babku zapriahli do roboty. Tiež za 4.50 eura.

Divinový burger

Divinový burger. No a potom sú tu tie Achilove päty trhov. Napríklad tento burger za 6,90 eura. Čakali by ste niečo extra, nie mäsovú žemľu ako na železničnej stanici. Mäsko bolo možno z Daňka – iba tipujem, lebo Danielove klobásy mali vyložené a pulte. Pani v stánku bola síce milá, ale som si skoro istý, že ona burgre nemá rada ani ich neje, len sa niekto zas dopočul, že sa s tým dá prevádzkovať živnosť a tak to aj vyzerá. Horší burger som asi nemal (ehm – v živote?). Žemľa bola neskutočne suchá. Bál by som sa ju dať do strúhanky. Ako by som sa najedol piesku. V ústach mi vyschlo ako Blahovi, keď sa ho opýtajú na Paškove firmy. Priznám sa, nedojedol som, nedalo sa. Asi v ňom bolo trošku omáčky, ale tá vytiekla cez tenky papierik dole, lebo som kukal, že dáky psík na vodítku podo mnou niečo oblizoval a ešte som mal aj zagebrený kúsok rukáva, takže mi ho psík doma oblizuje už dva dni.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin