Ako ekologicky zbierať odpad

S odpadom je nutné sa vysporiadať všade – či už v domácnosti, firme, nemocnici, hoteli.. Správne vybraté vrecia na odpad sú alfou a omegou.

Vrecia delíme na niekoľko základných kategórií: sáčky do koša, sáčky na smeti, vrecia na odpad a pevné vrecia. Každý druh má vlastné výhody, a je určený na iný druh použitia. Pri výbere vriec na odpad teda zvážte najmä aký druh odpadu do vriec pôjde a aký je bežný objem odpadu, ktorý sa pravidelne vynáša. Klasické vrecia na smeti si urobia svoju službu dobre, ak v nich však budete prenášať ťažší odpad, môžete sa pripraviť na ďalšie upratovanie.. Na druhú stranu, ťažké hrubé vrecia na priemyselný odpad môžu byť zbytočne neekonomické a viac zaťažia životné prostredie.

Sáčky do koša 35 litrov sú ideálne na ľahký odpad typický pre kancelárske či príručné koše. Ostré a ťažké predmety môžu sáčok poškodiť. Pre takýto typ odpadu sú vhodnejšie sáčky na smeti.

Sáčky na smeti sú o niečo pevnejšou, no stále ľahkou alternatívou sáčkov do koša. Hodia sa pre upratovačky či do kuchýň, a ich hlavnou výhodou je uzatvárateľnosť, vďaka čomu sa bezpečne vynášajú. Zaťahovacie vrecia pri dobrom uzavretí redukujú zápach pri kontajneroch prevádzky.

Veľké vrecia využijete vo veľkých smetných košoch, či pri separovaní odpadu. Zvládnu aj väčšiu záťaž, a vďaka pevným stenám sa hodia aj na vyhadzovanie odpadu po vysávaní či čistení dielne, ktorý môže obsahovať aj ostré hrany. Pevné vrecia na 120 litrov však zabezpečia aj bezpečné prenášanie odpadu, sú pevné, takže sa neroztrhnú.

A na záver, najpevnejšie vrecia sú určené pre veľké záťaže a ostré hrany. Hrubé steny odolajú aj silnému tlaku a kovový či sklenený odpad zvládnu ľavou zadnou.

Triedenie odpadu je už všade bežným štandardom. Najčastejšie sa používajú nasledovné druhy vriec na separovaný odpad:

Biele sáčky do koša 70 litrov sa používajú najčastejšie v priestoroch WC, odhadzujú sa do nich použité papierové utierky.

Ak je upratovačka vo firme vybavená upratovacím vozíkom, na ktorý si upevní vrece na odpad, vynášanie smetí z kancelárie bude oveľa rýchlejšie.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin