Ako ušetriť na jedle

Hovorí sa, že za boomom donáškových služieb je korona, ale nie je to pravda. Donášky sa hojne množili už dávno predtým – možno poznáte taxikára z vedľajšieho vchodu, ktorý rozbiehal start-up s rozvozom už pred rokmi.

V každom prípade pandémia prinútila vojsť do tohto sektora už len tie najtvrdohlavejšie a najstaromódnejšie prevádzky. Infraštruktúra je prakticky hotová – dokonca u nás ponúkajú služby aj zahraničné siete ako je napríklad fínsky wolt.com. Reštaurácie aj zákazníci si môžu vyberať.

Otázka dňa znie: ako ušetriť na jedle?

Pri nakupovaní v hypermarkete sme si vyvinuli desiatky lifehackov. Funguje niečo aj pri dovoze jedla? Samozrejme, že áno. Začnime tým, že nedovoľme hladu, aby vyklikala prvú vec, čo nájdeme na Google.

Hľadajme služby, ktoré nemajú poplatok za dovoz – alebo ho majú veľmi malý. Jasné, čím bližšie je podnik vašej lokalite, tým menej si bude účtovať. Výhercami sú najmä obyvatelia väčších miest, ale ani dediny nie sú úplne stratené. Dokonca si môžete zistiť, či za častejšie objednávky nemáte nejakú zľavu (v angličtine to už označujú ako subscription službu) – časť ľudí totiž neexperimentuje a zostáva verná úzkemu okruhu obľúbených prevádzok.

Maličký tip: sledujte Facebook strány a Instagramy svojich obľúbených gastropodnikov. Gastrá a reštiky totiž nemajú vo zvyku spamovať obsah, väčšinou sú na tvorbu obsahu dosť leniví a uverejňujú len zaujímavejšie oznamy a ponuky.

Kupóny a tak ďalej

Existuje skvelý vynález a to sú zľavové kupóny. Tí čo varia občas obetujú maržu v prospech vyššieho predaja – na kupónoch získajú obe strany. Reštaurácia šíri svoje meno a zákazník ušetrí na jedle. Skĺbením populárnej služby bistro.sk a kupónového webu bonipo.sk sa ako stravník sa dokáže dobre najesť za menšie peniaze ako keby ste štartovali auto a vyrazili do mestskej džungle.

Mimochodom, kupóny sú záležitosť podliehajúca správnemu časovaniu, takže sa oplatí mať prehľad kde je aká zľava aktívna. Psychológia kupónu skutočne funguje a často je za ňou jednoducho skúšanie.

Šetrenie na alkohole

Funguje šetrenie aj na alkohole?

Áno, funguje. Ale donášky alkoholu sú v mnohom iné ako tie s jedlom. Jesť totiž musíme neustále, zato popíjanie je dobrovoľná voľba.

Služby s alkoholom sa sústredia na to lepšie – prémiovejšie značky, kvalitnejšie produkty a aj poplatok za dovoz býva vyšší, poprípade ho odpustia pri vyššej utratenej sume. To znamená, že zľavové kupóny bevmarket.sk nevyužívajú ani tak ľudia pri nejakej náhodnej pitke, ale skôr si ich nechávajú na oslavy, eventy a podujatia s cvengom. Dobrá správa je, že čím luxusnejší tovar je, tým sa zväčšuje priestor na zľavu pre ozaj cenných zákazníkov.

Tým sme sa plynulo dostali ako veľmi potešíte niekoho napríklad kódom zo Sveta nápojov. Fľaše kvalitného alkoholu sú ako darček evergreen – a tiež výhovorkou ako si čuchnúť k značke, ku ktorej sa často nedostanete.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin