Vegetariáni aha, moje jedlo serie na vaše jedlo

Vegánstvo predstavuje súbor životných návykov a vzorcov správania, ktorých základ tvoria latentné fašistické ideológie a nietscheánsky fatalizmus, pričom toto videnie sveta dokáže jednotlivcovi plne nahradiť potrebu začlenenia sa do náboženskej spoločnosti.

Vegáni si kladú za cieľ nastoliť na svete Nový svetový poriadok – dystopickú diktatúru, kde bude vládnuca moc kontrolovať nielen verbálne prejavy obyvateľstva, ale aj ich dennú výživu a dokonca skladbu dýchaného vzduchu (zakážeme kravám prdieť metán).

Podľa vzoru nemeckých nacistov z prvej polovice 20. storočia, vegáni hlásajú nadradenosť svojich myšlienok a biologický rasizmus. Z talianskej fašistickej varianty preberajú model stavovského štátu, ktorý pracuje s mládežou a podľa Goebbelsovho návodu navrhujú ovládať masovokomunikačné prostriedky. Vegáni odmietajú darwinizmus, hoci zo spomínanej teórie si na propagáciu svojich cieľov vyberajú fragmenty genetickej metódy a živelnej dialektiky.

Ideologický podklad

Vo vegánstve môžeme nájsť tiež prvky stalinizmu (odmietanie prijímania mäsovej zložky stravy, ak je vlasť v ohrození – a vlasť je ohrozená permanentne), jakobínstva (vegáni zriaďujú Výbory verejného blaha, ktoré odstraňujú nepohodlných nevegánov) a dokonca slniečkárstva (vegáni ochotne vítajú afrických utečencov, najmä tých, ktorí vo svojej vlasti z existenčných príčin prijímali mäso iba párkrát do roka).

Vegánstvo sa nenachádza v zozname psychologických porúch, pretože v dobe, keď vznikala Medzinárodná klasifikácia chorôb, museli sa ľudia ešte živiť poctivou prácou a neexistovali unudené kancelárske krysy, ktoré celý deň nevydávali žiadnu energiu a preto v robote do večera čítali iba ženské časopisy – čiže zakladatelia vegánskeho hnutia, prastarí protovegáni.

V definíciách zámerne používame neurčitý rod, pretože vegáni sú vždy len ženy. K tejto úchylke síce prilipne aj veľa mužov, no je vedecky dokázané, že konzumácia sóje vedie k nadmernej produkcii estrogénu a muži-vegáni sa v konečnom dôsledku zmenia vždy na ženu, ktorá sleduje v živote len dve veci. Spevácke súťaže a svoju hmotnosť.

Dejiny

Vynálezcom vegánstva a prvým vegánom v histórii bol Adolf Hitler. Vegáni sa tomuto faktu bránia, pretože postava Hitlera bola kvôli prehre v svetovej vojne zdiskreditovaná. Vegáni tvrdia, že Hitler musel jesť mäso, pretože v roku 1908 ako chudobný študent na návšteve istej zámožnej viedenskej rodiny zjedol šunkovú rolku a taktiež kvôli tomu, že nútil Evu Braunovú, aby prestala fajčiť, no nenútil ju k vegánstvu. A to je podľa vegánskej logiky nezmysel – žeby vegán nenútil blízku osobu k svojim zvykom. Najmä potom, čo k tomu nútil celú Európu a časť Severnej Afriky.

Hitler si tiež šľahal koks, kým bežný vegán sa uspokojí aj s priemyselne vyrábaným pracím práškom a Okenou.

Medzi ďaľších svetovo známych vegánov patria Bill Cosby, ktorý sa preslávil aj tým, že znásilňoval zdrogované ženy a rekordér v atletike Carl Lewis, ktorý sa stal vegánom na sklonku svojej kariéry, čo je pre vegánov nesporný dôkaz toho, že svetové rekordy mohol dosiahnuť aj bez proteínovej stravy. Slávnou vegánkou bola aj tá ženská, ktorej meno si nikto nepamätá a ktorá chcela dokázať fyzické schopnosti vegánov tým, že zdolá Mount Everest. Pri svojom pokuse zahynula, čo všetkým nevegánom prišlo strašne smiešne, hoci v tých horách zahynulo nepomerne viac nevegánov ako vegánov.

Základná typológia vegánov:

  1. Evolučný biológ. Vegánstvo a ezoterické javy v spoločnosti treba vždy zdôvodniť vedecky. Toho sa ujíma vegán – evolučný biológ. Ako bočné odbory si uvádza biochémiu, astrofyziku, antropológiu, stomatológiu a hemofíliu. Vždy dokáže presne odkázať na kvalitnú statusovú literatúru a vedecké štúdie, ktoré ktosi kdesi vyrobil, potom ich spomenul Miloš na Facebooku a keďže podporujú správny svetonázor, jedná sa o veľmi erudované zdroje. Na videu National Geographic fandí evolučný biológ-vegán vždy antilope a nie chudákovi starému vypĺznutému levovi, ktorý sa snaží len prežiť do ďaľšieho rána.
  2. Zvestovateľ evanjelia. Vegánstvo nestačí iba prevádzkovať. Vegánstvo treba aj zvestovať. Vegán-apoštol, ktorý denne neobráti aspoň jedného nevegána, je ako jehovista bez Strážnej veže, ktorý nehádže do schránok susedom ručne písané citáty z Biblie. To je aj dôvod, prečo vegáni nemajú zmysel pre humor a nevegánske vtipy o slanine na nich pôsobia ako klobásové vetry vypúšťané priamo pod nosom. Militantní zvestovatelia vegánstva sa rozmnožujú výhradne slniečkárskou propagandou, pretože ich viera zakazuje ženám pri kopulácii strkať si kusy mäsa do tela.
  3. Člen sekty. Duševná vyprahnutosť a sociálne odlúčenie spôsobuje, že sa niektorí ľudia (môže ísť aj o vysokoškolsky vzdelaných jednotlivcov) vzdávajú vlastnej vôle a naplno sa oddajú životu v nejakej sekte. Vždy to začína vegánstvom a snom o postupnom nasadení pránickej stravy. V týchto prípadoch mávajú veci obvykle rýchly spád. Prvé análne zasvätenie vodcom sekty, svadba s partnerom vybraným vodcom, dlhoročná práca na poli, až sa napokon člen sekty nájde ako leží na zemi v kruhu, v diaľke húkajú policajné sirény a vodca mu pichá ampulku, ktorá mu pomôže splynúť so slnečným vortexom. A to všetko len kvôli tomu, že kdesi na začiatku mu v ázijskom bistre priniesli uschnutú kačku napáchnutú chladničkou.
  4. Hipík. Hipíkovým životným cieľom je priviesť nevegánov k súcitu a kvetinovej revolúcii. Tento poddruh nemusí nikomu v prvých desiatich minútach po zoznámení vysvetľovať, že je vegán. Každý to pozná podľa pachu. Vegáni sú skalopevne presvedčení, že smrdia menej ako zvyšok populácie, rovnako ako ich výkaly a preto nemusia mať doma toaletu, stačí, keď umiestnia záchod za závesom priamo do kuchyne. Hipíci radi experimentujú na deťoch a tí najmajetnejší vlastnia farmy, kde chovajú kravy pre potešenie a psy sem majú vstup prísne zakázaný.
  5. Mizantrop. Existuje druh vegánov, ktorí nie sú iba náhodní pošuci, proste len nenávidia ľudstvo. Ich myseľ predstavuje čisté nemateriálne zlo utkané z temnej vesmírnej energie. Skrátka, títo ľudia sú nepriatelia všetkého organického a aj ďatelinu jedia len s veľkou nechuťou. Všetkých nevegánov by najradšej skompostovali, pretože tušia, že keď sa ľudstvo definitívne vzdá mäsa, tejto udalosti budú predchádzať nepokoje, v ktorých budú poslední zúfalí nevegáni konzumovať vegánov a feministky.
  6. Kuchár. Kuchár-vegán tvrdí, že jeho falošný guláš chutí lepšie ako originál aj nevegánom a že mäsožrúti sa idú za jeho sójou potrhať. Kuchár zakladá na internete politické spolky, pretože je presvedčený, že existujú aj komunity milovníkov tlačenky, ktoré majú oveľa vyvinutejšiu infraštruktúru a tento nesúlad treba dohnať. Kuchár má v kapse vždy plno historiek o úspechu svojich receptov medzi nevegánmi, hoci jeho príbehy sú často uveriteľné asi ako úvod k japonskému pornofilmu. Najväčšie potešenie v živote kuchára-vegána je, keď nevegán dostane rakovinu hrubého čreva.
  7. Umelec – výtvarník. Existujú vegáni, ktorým sa nepodarilo dokončiť stredoškolské štúdium výtvarnej výchovy a preto pohŕdajú školstvom, ktoré si spájajú najmä s nechutnými obedmi v školskej jedálni. Výtvarníci sa často a radi zúčastňujú vegánskych festivalov, hoci tunajšie jedlo smrdí horšie ako keď sa v dva mesiace nevetranej mužskej šatnci Tesca naraz vyzuje celá poobedná smena a máte chuť zjesť hovno, aby ste tú pachuť aspoň čiastočne zahnali. Títo vegáni, podobne ako ostatní, pohŕdajú obezitou a želajú smrť všetkým, ktorí miesto olivového oleja používajú bravčovú masť.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin

2 komentárePridaj komentár

  • Tak chlape je mi ta luto,ze si az tak nevedomi slepi spiaci clovek co nechape ze sa krmi mrtvolami s ktorych ziska nejake ziviny co si svojich orgsnoch vyprodukovali napr.prasce ci kravicky jedenim zelene a obilia co nam dala matka zem;) Si len dalsi clovek ktory sa bude reinkarnovat kym sa jeho vedomie prebudi a nauci sa pocuvat DUSU! JE MI VAS LUTO.Nemate vieru citenie a logiku;) Staci sa len pozret okolo seba a nezavierat oci predtym ako to je.Peas Namaste!:)

  • Skoda , ze si Kamilko vyliezol matke z pice . Racej si sa mal narodit ako travicka na luke , kde by na teba padlo velke kravske lajno a bol by si v sulade s prirodou ty trubica jebnuta.