AnimeShow 2015

 

Scenériu Trnavského mýta po rokoch vystriedal ružinovský kulturák. Modernejší – a menší.

Miesto klasického reportu napíšem tentokrát niečo k zásadnej zmene prostredia. Rozumiem, prečo Istropolis padol – ani mne by sa nechcelo naťahovať s odborármi zaschnutými v čase a odtrhnutými od reality. Je to škoda, ale tak to chodí. A rozumiem, prečo nakoniec voľba padla na DK Ružinov a že to bolo najlepšie riešenie, aby sa con vôbec normálne uskutočnil. A nakoniec – vôbec to nebol zlý ročník, naopak, dopadol veľmi dobre. Vždy je oveľa lepšie, keď sú chodby plné ako prázdne.

Ale predsa len… keby som mohol hlasovať (čo asi sotva :)), tak by som sa priklonil k tomu, aby organizátori opäť zvážili zmenu miesta. Je mi jasné, že Bratislava nemá veľa stredne veľkých plôch, s tým majú problém aj väčšie mestá. Pár subjektívnych dôvodov:

1. Hlavný dôvod je, že počas najväčšieho peeku (cosplay súťaž), človek narazil len na dlhočizný rad pred tou hlavnou sálou, ktorý sa tam grupoval už hodinu pred začiatkom. Takže som sa nedostal k môjmu obľúbenému koníčku – foteniu si cosplayov v tom najlepšom, keď performeri majú na sebe všetky doplnky a strúhajú najlepšie pózy. Sklamaný som nebol, to som si už odbil v detských rokoch na Vianoce :P. Dalo sa to sledovať na plátne (a záujem bol obrovský), ale je to ako pozerať to na youtube. Nie je to ono.

2. Rovnako šatne aj toalety sú dimenzované na stretnutia hŕstky elitných okresných straníkov, ktorí si odložia kamizoly na tri hodiny, vyplienia švédske stoly a poberú sa domov ešte pred Televíznymi novinami – no skrátka, všetko bolo trošku menšie :).

3. Anime Show a Comics Salón majú po rokoch už veľmi dobré meno. Stretli sme tam pár výborných poľských cosplayeriek a aj ďaľších týpkov, ktorí nevedeli vôbec ceknúť po slovansky. Je to na stredoeurópske pomery veľký con a čojaviem – možno by sa ešte mohol zväčšiť časom.

4. Z hľadiska bezpečnosti budovy (požiarnej ochrany stavby) je väčšia plocha pre takú masu ľudí asi lepšia.

No dobre. Do prenájmu budov na eventy sa úprimne nevyznám. Najradšej by som bol, keby cony boli vo veľkej Inchebe, kam chodím na výstavy. Je asi drahá a má nabitý program – ale veľké množstvo ľudí by to možno dokázalo zaplatiť. Neviem, neviem. Ale ak to bude nabudúce zase v Ružinove, nebude to tragédia.

Zober ihlu, nie drogy

Najbohovskejší cosplay tohto roku bol Garen. A najviac glamour Luna-Rin.  A keďže je koniec februára a niektorí už začali odstraňovať vianočné stromčeky, tak pár postáv volilo vianočný motív. Report v troch vetách. A tu sú ešte výsledky, ktoré kopírujem z FB Miyu Hikari:

Coslay súťaž:
1, Tomas a Sarah ako Garen a Katarina z League of Legends
2, Kana, Luna – Rin, Michaelis ako Elementalist, Wizard a Wizard z Granado Espada
3, Level 70 Elite Tauren Chieftan – World of Warcraft

Best performance (Najlepšie stvárnenie postavy):
Elisme ako Leeloominaï Lekatariba Lamina-Tchaï Ekbat De Sebat (Leeloo) z 5 Element

Eurocosplay:
Luna – Rin ako Wizard z Granado Espada

Cosplay Divadlo:
1, Ha Ha Cosplay – Johnny Deppception a pošta pre ťeba
2, Tradičná rodina: Adel, Radko, Dom – Alica v krajine zázrakov
3, Level 70 Elite Tauren Chieftan – World of Warcraft

Mimochodom, aj v roku 2015 takéto milé a nevinné podujatia dokážu na smrť vystrašiť niekoľko tetušiek a strýcov, ktorí o niečom takom ešte nechyrovali :).

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin