AnimeShow 2017

 

– Najväčšia novinka v Ružinove: oplotenie. Ťažko povedať pred kým plot chránil – pred Mexičanmi? Opitými oplanmi? Neplatičmi? Milými starenkami, ktoré vždy chodili okolo a nakúkali do vchodu? Podľa mňa nás ten plot chránil najmä pred nami samotnými.
– Po spackanom CS-16 sa organizátor úprimne zľakol úbytku ľudí, takže tentokrát bolo toho v DK Ružinov oveľa viac, viac hier a atrakcií, nová webstránka, lacnejší lístok. A miesto miestnej mafie kontroloval tentokrát pásky na rukách asi najpoctivejší ujo – kontrolovač pások na svete, ktorý podľa nášho odhadu asi 636 tisíc-krát požiadal o vyhrnutie rukávu a asi 123 tisíc-krát dal pokyn, že návštevník môže pokračovať dovnútra.
– Kľučky si tu podávali početné ružinovské televízne štáby, takže nakoniec sa tie starenky k festivalu predsa len dostali.
– Občas to vyzeralo ako v parlamente. A niet divu, veď v DK Ružinov sídli okresná organizácia Smeru.
– Premiéru mal cosplay stánok (alebo skôr stolík), ktorý sa buď stane legendou, alebo upadne do zabudnutia. Na zahraničných conoch majú cosplayeri stánky (stolíky) už dlhé roky.
– Prvýkrát v histórii nemáme poriadnu fotku s Felan, pretože musela vykladať veci zo škatuliek na stolík. A prvýkrát v histórii conov sa nám prihodila aj iná vec – jedna mama sa pozastavila, prečo si ten cudzí pán fotí jej neplnoleté dcéry. To bola ozaj premiéra. Druhýkrát v histórii sme cenzurovali náš album.
– Najväčším ťahúňom sobotného programu mala byť cosplay súťaž, ale tentokrát to bolo veľmi rýchle. Prihlásilo sa menej súťažiacich ako po minulé roky, asi za to môže to nešťastné CS-16, alebo prostý fakt, že priemerný slovenský cosplayer vyhorí v 18-tke, stane sa mrzutým kverulantom a začne voliť Fica – čiže na cosplay už neostáva času. Záujem o súťaž bol ale veľký, takže by bola škoda nezabojovať o prestíž v budúcnosti.

Celý album z akcie tu

Bonusový album s Cosplay súťažou

A tiež výživná reportáž

O autorovi Zobraziť všetky články

admin