Autosalón Bratislava 2014

Autosalón Bratislava 2014Leje ako z krhly a po petržalskej Inchebe sa prechádza nezvyčajne veľa návštevníkov. Zdá sa, že tohtoročný Autosalón bol o chlp lepší ako tie v ostatných rokoch.

35 značiek a 185 tisíc návštevníkov – toľko k číslam. A ešte jedna pekná cena, niekto sem priviezol Rolls-Royce Wraith, ktorý stojí, bratku, ľudových 350 tisíc euro a dvere sa na ňom otvárajú opačne, než sme zvyknutí. Vlastne celý „Exclusive salon“ asi čerpá z toho, že bratislavská menšia výstava je tesne po termíne veľkého a slávneho ženevského Autosalónu.

Luxusné autá majú tú zvláštnosť, že ich majitelia nedovolia plebsu si do nich sadnúť a okolo je ohrádka. Takže sú iba na pozeranie, poprípade na vzdychanie, keď si chudoba uvedomuje, že radšej by mali premýšľať nad lacnejšími šidlami. Dokonca aj hostesky si na kapotu drahých vozov nechcú sadať – vraj aby nepoškriabali lak (to si ale neviem dosť dobre predstaviť, pokiaľ teda nemajú v zadku klince).

K tým hosteskám – aj tento rok sme odiesli peknú zbierku fotiek (link na konci článku). Slovenské dievčatá na Autosalóne, to je rozumný kompromis medzi čínskym modelom (kde súdruhovia začali modelky vyzliekať donaha) a severským modelom, kde kvôli požiadavkam feministiek stoja obyčajné obtlstlé baby. Jednoducho – úroda je u nás každoročne veľmi bohatá. Nič čo by urážalo. Jediné dve brigádničky, ktorým trocha trčal zadok von, žali tskanie a vyškerené pohľady od kolegýň, poprípade prekvapené výrazy starých fotrov, ktorí sa radšej ponáhľali viesť technické reči k nejakej motokáre.

Ak si chcete prečítať niečo o autách, musíte ísť na nejaký motoristický blog, lebo ja o týchto veciach neviem nič :). Akurát vidím ako tomu dochne motor po 500 km na  diaľnici a po 20 rokoch to mliaždi nejaký stroj na autovrakovisku.

Jediná vec, ktorá ma zarazila, že niekoľko brigádničiek odo mňa v rámci nejakej marketingovej akcie pýtali podrobné osobné údaje vrátane čísla občianskeho preukazu. Načo je, preboha, nejakej súkromnej firme číslo mojej občianky? Nezachádzajú trochu priďaleko? Samozrejme, že áno, ale tipnem si, že na Slovensku im polovica svojprávnych občanov pokojne dá aj číslo svojej kreditky, takže tento zber dát nikomu neprekáža. A to je asi všetko (ak vás nezaujíma jedna super historka s kebabom).

Hostesky na Autosalóne Bratislava 2014
Fotogaléria áut na Autosalóne v Inchebe 2014

Na autosalóne

Hostesky, Autosalón 2014

Terénna bugina

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin