Bažant Pohoda 2014

Janka Kirschnerová je v tom, že je opäť v tom. Pohoda.

Došiel Kiska, nedošiel Kapusta. Vojaci v SNP stane sa na smrť zľakli, že ich došli kontrolovať. Vietnamcom došli zásoby nudlí už na druhý deň. Do járku určeného na malú potrebu niekto vykonal aj tú druhú. Kraftwerk sú už takí strýcovia. Janko Kuric rozprával o časoch, keď s kamarátmi napodobňovali Sex Pistols v dedinskom polka rytme. Pohoda.

Náš najmilovanejší a najnenávidenejší festival je čerstvá osemnástka. Medzi slečnami krásny mladý vek, medzi festivalmi je to už stará praženica pred dôchodkom. Po desiatich rokoch na letisku je časť internetových bezpečnostných analytikov skalopevne presvedčená, že Pohoda je malou čiastočkou v diabolskom legu bilderbergovského sprisahania. A koľkí tam chodia potetovaní! A aj nebesia sa roztrhli a poriadne skropili Tých, čo chodia najdlhšou cestou. Chlapci…? Nevideli ste môj vratný pohár za dve éčka?

No dobre, stovky koncertov a atrakcií, a len jeden detský kolotoč z dreva. Nechce sa mi to všetko menovať. Už len kvôli tomu, že prvú tretinu tradične vynechávam a zvyšné dve sa tiež nesú v uvoľnenom duchu. Málo spánku, veľa celebrít (ktoré samy netušia, že sú celebrity). V dievčenskom sprchovom stane vreskot. Vo vegánskej časti makrobiotický bezlepkový tanier.  Humus s chlebom na raňajky neostáva nič dlžný svojmu názvu. Politiky je zase dosť, ale čuduj sa svete, zrovna najväčšiemu politológovi v dave všetky diskusie ušli.

Vo festivalových novinách zrecenzoval Samo Trnka koláče až na tretí deň. Dali tam aj rubriku s hejterskými komentármi, ale len s takými, čo nemajú gule. Štyri filmy Hrana o Marekovi Brezovskom by zdeptali aj Matthieu Ricarda (šaolinského mnícha, pôvodom žabožrúta, ktorého vyhlásili za najšťastnejšieho človeka na planéte). Michal Kaščák sa zapredal svojmu presvedčeniu – najskôr hlása, že hokej fuj, a potom bác ho, a dvíha s Mariánom Gáboríkom Stanley Cup.

Mimochodom, aj vy ste si všimli, že čím modernejšie telefóny majú všetci naokolo, tým viac sa bavia o nabíjaní?

Galéria z Pohody (27 fotiek)

O autorovi Zobraziť všetky články

admin