Ben Houge

 

Vypadnúť z výšky a začať komponovať, to je zhruba príbeh Bena. Svoju ruku nechal na veľa hrách (kým ešte žila firma Sierra), najmä vo forme editovania zvukových efektov, dialógov a podobne. Najvýraznejšie sa podpísal na melancholickej zádumčivej hudbe v hre Arcanum.

Soundtrack Arcana, to je naozaj niečo mimoriadne. Len si predstavte ako by hra vyzerala bez oných clivých 4 strunových nástrojov. No – bolo by to niečo úplne iné, hudba v tejto hre dokonale vytvarovala smutnú atmosféru odchodu mágie a starého sveta. Vyberme sa za poslaním, ktoré nám uložil umierajúci trpaslík Radcliffe…

Mimochodom, komorné kvarteto seatllejského orchestra nahrávalo v štúdiu, kde nahrávali aj Pearl Jam, Spice Girls alebo niekoľko filmových soundtrackov. Ben Houge makal na početných sierrackych záležitostiach ako adventúra Larry 7, Half Life, Ground Control, SWAT 3, King’s Quest 8… V portfóliu má aj veci, o ktorých sa vie málo – napríklad Johnny Drama alebo zrušená MMORPG hra Mythica, ktorá mohla byť jeho životným hudobným dielom.

Jeho kariéra evidentne neskončila, keďže sa dal na štúdium komponovania na najprestížnejších svetových školách. Na svojej internetovej stránke poctivo linkuje každý rozhovor, ktorý s ním novinári príležitostne robia. Zrejme o ňom ešte budeme počuť.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin