Besný pes: Astarov Sharan

Súťaž o najdrsnejší názov. Ale aké je vlastne to pivo?

Nitriansky minipivovar Besný Pes nazval svoju ipu Astarov Sharan a ešte tam kulišácky napísali, že má 6,66% alkoholu. Oproti tomu stojí veľký americký Flying Dog, ktorý prišiel, ehm, s Tropical Bitch. V ktorom sľubuje mango, banán a marakuju. To by sme mali, dvaja psy s hustými menami.

Ako však nazerám do zápisníka, tentokrát nejde o nejaké pamätné päť-hviezdičkové pivá. Ashtarov Sharan (na obrázku hore) je jemne horký, krémový, príjemne ovocný… Potiaľ v poriadku. Avšak pena nie je nezničiteľná, pod ňou je príjemná cukríková vôňa a vyvážená chuť, no na konci je trošku viac kyselinky ako sa pri ipe hodí… Hlavne, chcelo by to viac výrazu, hutnosti, osoby. Áno, ak deci piva stojí 90 centov, máte právo žiadať viac.

Tropical Bitch je mierne prekvapenie v medziach zákona. Trošičku vonia údene, pivo je dosť sladké a jemne iskrí na jazyku. Ale aj toto pivo sa tuším nejak nevie nájsť. Je také rozhádzané, nejak tam nedominuje žiadna chuť – nehovoriac o tom, že tie banány a mangá som si tam viac predstavoval ako cítil. Aj jeho problém je kyselinka na konci. Myslím, že to nebolo zlým čapovaním, lebo v nitránskom Beertime majú trubky čisté ako sa hovorí. Skrátka, v dnešnom dueli ani jedno pivo na dlhšie posedenie. Duel končí remízou. Je to len na také gastro-skúšanie, pivnú turistiku, naše obľúbené kolečká do neznáma. Ale nevzdávame sa, bojujeme ďalej.

Flying Dog: Tropical Bitch

O autorovi Zobraziť všetky články

admin