Ujo na Pohode

Náš top five z tohtoročnej Pohody sa opäť odohral na menších stejdžoch, mimo hlavných headlinerov… No, áno, taká Bjork bola naozaj nudnejšia než si dav pôvodne predstavoval a tie rite a nadávanie Die Antwoord bola vraj paródia… no skrátka, veľké mená sú každý rok o ničom (možno s výnimkou Eagles of Death Metal, kde spevák vie ako si  získať slovenské publikum – ukážkou ako rýchlo sťahuje fľašu whiskey a historkami o húlení :)). Takže šup na poriadne koncerty, kde sa človek aj prederie do prvého radu a naozaj si to užije.
Turbowolf

1. Turbowolf – za názvom mali napísané US a v popisku britský rock, ale inak celkom fuk, či je to začmudený energický rock alebo čo – títo chlapci (a jedno dievča, s basou, trochu silnejšia, rýchle tempo a pila ten najhorší cider čo existuje) rozpumpovali publikum…. a aj SBSkárov :). Škoda, že si spevák neskočil zo stánku do davu, ale aspoň sa nechal ponosiť :P. Chudáci ochrankári, už i diváci ich dosť vytáčali, najlepší a najmelodickejší koncert na Pohode! Len škoda, že kvôli malému incidentu nedali prídavok, obecenstvo si ho pýtalo hádam najdlhšie, taký Korben Dallas si musel prídavok ohlásiť aj keď obecenstvu sa už nechcelo :).

Honeymoonshake

2. Heymoonshaker –  na poriadnu show stačia dvaja chlapíci a jedna gitara. Nemali ideálny čas, vystupovali v tanečnom stane, ale aj tak to dali ako sa patrí. Beatboxer Dave Crowe je vraj navždy pouličný muzikant a aj to počuť, nielen v tom ako si občas zanadáva :). Premakané zvuky aj gestá, trochu drsných myšlienok a ide sa.

Repetitor

3. Repetitor – punkrock alebo alternatíva zo Srbska, niekedy sa to ťažšie uchopuje… Vraj vyšli z garáže a občas sú nenápadní – no, na pohoďáckom stejdži sotva. Veľmi úderná hudba. Všetci muzikanti do toho dali všetko, vytrestali svoje nástroje, navyše, ženy majú v tomto triu prevahu.

Genius Locci

4. Genius Locci – trochu mäkší žáner, ale presne toto nám zo Slovenska už dlhšie chýbalo, aby to nebolo len bum-bum, ale ani sladký popík. Tri devy (dve sestry?), traja chlapci rozbiehajú sľúbný projekt. Naviac sa nám páčilo, že na pódiu len tak nestáli ako nesmelí panici na stužkovej (ako Le Payaco alebo Chiki-li-ki-tua, či Korben Dallas, ktorý musia svoju mantavosť maskovať symfonickým orchestrom). Najkrajšia je slečna huslistka :).

Tricot 2015

5. Tricot – klasický japonský ekrazit z minulého roka si to opäť strihol dva-krát – a dva-krát sa už niet o čom baviť, Tricot váľa :).

No a nakoniec – kompletný album Humans of Pohoda 2015

O autorovi Zobraziť všetky články

admin