Pivo Kastelán: Thurzo & Korvín

Majitelia z Bratislavy, konzultácie z Trnavy, suroviny z Česka, voda a krčma z Oravy. To je dvojročný minipivovar Kastelán.

Máloktorá krčmička s pivovarom (reštaurácia) môže mať krajšiu polohu ako Kastelán, nachádza sa totiž priamo pod Oravským zámkom, bližšie už nič nie je. Pri parkovaní vás domáci oholia o 3,5 eura a šup, ide sa na to. V ponuke sú dve pivá – svetlý Thurzo a polotmavý Korvín. Naraz toho uvaria 500 litrov, čiže do mesiaca sa týchto celkom dobrých piviek nepredá až tak veľa, o to väčšia je to rarita. Na dračku vraj idú aj fľaškové pivá, sú aj  plaste s pekným obrázkom, ale sklo je sklo.

Pivá sa volajú po hradných pánoch a nie kastelánoch. Thurzo hneď na začiatku dostal akúsi cenu, nám však o trošilinku chutil viac karamelový Korvín. Bolo vidno, že s receptom pomáhali skúsenejší sládci, pivo bolo príjemné a plné. Čo si budeme hovoriť, 35 stupňov na slnku, nedeľné popoludnie, pivko nemôže padnúť zle. Ako vidíte na obrázku, gazdiná  v reštike nám ich načapovala trochu všelijak, ale bolo tam tak plno, že si skoro nebolo kde sadnúť, takže v zhone s turistami to prepáčime. Mimochodom, kvôli extrémne výhodnej polohe pivovaru, žiadny cudzinec ani našinec čo mieria na Oravský zámok, ho nemôžu minúť.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin