Birra del Borgo ReAle

Červenovláska vs blondýnka.

Keď sa stretne Talian a Holanďan, tak je z toho buď nejaký obraz s tmavým svetlom, alebo futbalový zápas. Ale keď sa stretne Talianka a Holanďanka, tak je z toho pekný bordel. Asi nezakryjem mierne rozladenie na začiatku leta.

Ale prečo nekritizovať? Pivá, ktorých cena sa šplhá k trom eurám by mali byť skrátka luxusnejší tovar ako Starobrno z plechovky za 50 centov.  Dôvod prečo som tu dal do duelu takú nesúrodú dvojicu, dva rôzne pivné štýly, je ten, že obe pivá trpia jednou a presne tou istou vadou – nedokážu  schovať alkohol vo svojom pivnom tele…. a teda chutia aj voňajú dosť po obyčajnom chlaste. Som si istý, že som pil aj silnejšie pivá, kde to až tak nebolo cítiť.

Teda, obe pivká sú pomerne silné – talianska červenovláska má 6,4 % alkoholu a holandská bloncka (plným menom La Trappe Blond) 6,5 %. Prvá je American Pale štýl a druhá je Belgický štýl – aj keď vyrábané v Holandsku. Blondýnke na etikete svieti nápis autentické pivo (keďže ho nevyrábajú belgickí mnísi), tak je treba to tam zdôrazniť. Ešte je tam napísané, že ho varia s láskou, vášňou a trpezlivosťou na základe svojich tajných receptov. No viac ako tajomstiev je tam glukózového sirupu a drsnej alkoholovej chuti, ktorá pri oboch pivách zabíja kvetinkové príchute.

Takže dnes sa budeme kochať už len obrázkami a druhé pivko si nedáme… alebo si dajme. Obrázok číslo 3.: ak som tu trošku urazil fanúšikov Starobrna, tak vedzte, že som si dal jedenástku priamo v Starobrne (v reštaurácii Pivovarská, čiže rovno na prameni). A bola to básnička. Obyčajná jedenástka, ale jemnučká, čistučká a veľmi pivová. Asi by sme sa nemali toľko pídiť po hampejzných ženských v ďaľekých krajoch, keď tu máme slušné krásavice pár krokov od nášho prahu.

Trappist Blond

Starobrno Jedenástka

O autorovi Zobraziť všetky články

admin