Blue Bear Burger & Ležiak

Chlapec z dediny sa spýtal, kde majú v Bratislave najlepšie burgre a medziiným padol názov Roxor. Tak som šiel do Roxoru. V piatok o siedmej večer tu visela ceduľa, že majú vypredané – hotovo. Nuž, zrejme ich piatkový podvečer zaskočil rovnako ako zima slovenských cestárov :p. Tým pádom udeľujem Roxoru 0 hviezdiček z 5 a ideme ďalej.

Na Google mapách mi ukázalo, že najbližšie burgre majú v reštaurácii Blue Bear cez cestu od hlúpeho Roxora. Prostredie vyzeralo nepriateľsky – všade čisto a uhľadene, rodinky s detičkami a vyfénovaný psík sa chcel so mnou hrať, kým ho majiteľka neposlala naspäť na opačný koniec potravinového reťazca.

Na stole ležal lístok a na ňom bolo „Menu pre nerozhodných“. Tak to som si chcel dať. Zrovna to nemali. Musel som si vybrať z tabletu. Mastný prštek mi skĺzol na položku Cheese/bacon burger. Robili mi ho polhodinu, čo bolo hodne, ale bol som dopredu upozornený. Rovnako ako na to, že tam nebude slanina (ak bola, tak ako papier):). Samo o sebe to znie podozrivo, ale nakoniec by som rád vyrobil pozitívnu recenziu.

Polhodinku čakania som si vyplnil pivkami Blue Bear Ležiak dvanástka z Donovalského pivovaru. A môže byť pivo, ktoré zaplatili hlúpi voliči, nekvalitné? Celý deň som nejedol, nepil. Pivá od žoviálnej čašníčky som do seba nalial ako do umývadla. Nekriticky uznávam, že to sadlo. Žiadne zbytočné príchute a výmysly, len čisté pivo pre smädného turistu. Na obyčajný ležiak to bolo presne to, čo od piva čakám.

No a potom ten burger. Ten obrovský hermelín v strede asi nejde tak nejak vopchať do orálu, aby to niekde nevystreklo. K slovu sa dostal príbor. Veľmi výrazne chuť dotvoril brusnicový lekvár – prakticky sa z burgra stala verzia grilovaného oštiepku. Hladný človek sa teší… Zemiačky k tomu neboli generické, boli pekne opečené a už si nepamätám, do čoho som ich namáčal, ale išlo to spolu. No a ešte kapusta :). Tú by som vedel žrať osamote ako zajac. Síce to stálo 10,50 eura, ale v reštaurácii boli voľné miesta a to je čo povedať, v tom nešťastnom meste, kde sa v piatok večer nedá v hospode sadnúť ani na luster.

Blue Bear Ležiak dvanástka

O autorovi Zobraziť všetky články

admin