Nachmelená opice Ležák 11%

Taká nudná dvojka, dva ležiaky a ešte k tomu oba celkom podarené (nemôžem si zanadávať).

Na obrázku hore je jedenástka Nachmelená opice… a je zrejme dosť dobre načapovaná a vo výbornej forme. Má totiž veľmi krémovú penu, pekné svieže telo, vôňu a prekvapujúco je pivo horkejšie ako iné ležiaky (príjemným spôsobom). Je trochu až príliš žltá, ale o maličký fúz asi vyhráva dnešný duel. Ale hoďme pár slov o mieste, kde nám ju natočili.

Nádvorie je úplne nový hipstersko-kultúrne centrum chlapíka z Esetu v úplnom strede Trnavy (prakticky hneď pod Mestskou vežou, len z opačnej strany ako je preceňovaný Thalmeiner). O tomto novučičkom projekte sa veľmi veľa popísalo – a cítim tu aj prehnané PR (Denník N, Refresher atď.). Asi dali tým novinárom nažrať zadarmo, preto to vychválili do nebies. Ono, v skutočnosti je to výborný nápad, aj to pekne vonia novotou, mali tam gril plný mäska v strede priestoru…. ale predsa len. Bistro Akadémia sa prezentuje ako veľmi pivná záležitosť. Dlhý čistý výčap, hromada pohárov, kopa píp, tanky pod sklom, štýl a všetko. Akurát pív v ponuke je žalostne málo… a nie je tam taký výber ako keď si človek prejde pár krokov ďalej. Pri niektorých pivách na tabuli bol krížik – akože nie je. Podľa mňa nerobí dobrý dojem, keď je viac čašníčiek a barmanov ako pív v ponuke. Ale inak tá Nachmelená opice bola podaná ako vo vatičke.

Druhý závodník je z ponuky v Lokál Pube, ktorý má ponuku veľmi širokú, čo by sme tiež nemali vydávať za mernú mincu – podnik sa snaží a treba ho pochváliť. Břevnovský klášterní ležák je pivo z pekného prostredia a ako taká dvanástka do letného počasia vyslovene padne. Ale predsa len je to priemernejšie pivo, nie je také iskrivé ani plné aby dosiahla na špičku pivného Olympu.

Břevnovský klášterní ležák (Benedict 12°)

O autorovi Zobraziť všetky články

admin