Burger Festival Eurovea

Prisahám, mal som úplne iné plány (zdravá strava), ale cink, jeden telefonát a nejak som skončil na Burger Festivale v tom veľkom obchode, na mieste ktorého by v každej inej civilizovanej krajine stálo niečo oveľa kultúrnejšie. Nuž ale čo. Bratislava má medzi hlavným divadlom a Dunajom nákupné centrum.

Nebeský burger

Štyri Nebeské burgre. Hneď na úvod môj najväčší omyl :P. Štyri ochutnávkové burgre od stánku, čo sa volal Nebeský burger (ale nemal to na ceduli, možno sa volal aj inak). Totiž. Kurník šopa. Zase som sa nechal nachytať. Od ochutnávkových menších burgrov by ste čakali… že bude každý iný. Chvíľu som pozeral ako chlapík kladie štyri identické plátky syra, identické mäsá a identické lístky do žemlí, ktoré sa líšili len svojou farbou…Takže som dostal štyri ÚPLNE ROVNAKÉ burgre. Vlastne… ochutnávkové vzorky na celom street feste vôbec nemali.

Patyzón burger

Patyzón burger. Našťastie pred tou štvorkou som si dal ešte Vyzrálec z českého Patyzón bistra. Ušiel, nebol dramaticky drahý a bol ladený tak nejak do kysela (skrytá kyslejšia zelenina). Ale fajn burger.

Loco burger

Loco Jack Daniels burger. Ak by som mal hlasovať o najlepší burger (dostal som dáke lístky, ale ani mi nenapadlo ich použiť – už len aby mi chodili reklamné maily potrebujem), tak by som vybral toto Loco výjazdné auto. Vlastne to bola úplne prvá voľba, takže som necítil ešte „únavu“ materiálu – a verte mi, po štvrom burgri je každý ďalší už divný :). Keď som tento Jack Daniels presúval do svojich útrob, zjavil sa chlapík s petíciou a strčil mi ho do desať centimetrovej medzery medzi zamazanou hubou a kvapkajúcim bugrom. Čo čakal, že spravím? No proste, street festival. Polial som to ešte Rainbow Warrior pivom od Bradáčov a hotovo. Vravím, že som sem pôvodne nechcel ísť :).

Radničný bochník v Radničnej pivárni v Trnave

Radničný bochník v Radničnej pivárni v Trnave. A ešte pridám sem toto, lebo neviem, čo s tým. Zaprisahal som sa, že po tom burgerfeste už na túto potravinu načas kašľem a nebudem si to dávať. Objednal som v Trnave teda Radničný bochník (rozumie sa, že nie v ten istý deň). A prišlo mi… hm, burger? No hej, v strede nie je mleté mäso, dominuje tomu sladká cibuľa a uhorky, ale aj tak som mal pocit, že zase ládujem nešťastnú americkú kombináciu :P. Pod termínom bochník som si totiž predstavil nejaký mäkučký teplučký chlebík :). Ako vravím, burgrov som kompletne obžratý.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin