Cecky cosplay

 

Cosplay is all about the boobs and ass craft. Z neziskovej zábavy sa na veľkých ihriskách stáva tvrdý biznis. Udržujte očný kontakt.

„Trochu sa bojím, že Moniku zláka Jessicin sexy štýl a zabudne na remeselnú stránku, ktorú som jej vštepovala ja. Myslím, že ja a Jessica sa pozeráme na cosplay z dvoch odlišných uhlov. Pre mňa je to všetko o remeselnej zručnosti a pozornosti ku každému detailu. Jessica stavia cosplay do zlého svetla.“

Takto varovala „stará cosplayerka“ Yaya Han mladú Moniku Lee, ktorá vraj príliš podlieha vplyvu komerčnej „boobs kultúry“. Yaya vedela svoj koníček speňažiť dávno predtým než to došlo do módy. Kto ju pozná, vie, že veru aj z jej fotografií trčia okrúhle dvojičky na rôzne svetové strany. Majú číslo 36D/25/35. Teda takto Yaya ohovára Jessicu, hoci sama má sériu fotiek bez podprsenky, kde jej thorax pectus pokrýva len umelecká maľba čínskeho draka?

Qui alterum incusat probri, eum ipsum se itueri oportet. Kto druhého obviňuje z hanebného činu, má sa pozerať hlavne na seba.

Hotová reality show. Konflikt: skúsenejšia „ambasádorka“ závidí mladšej „tvári“, ktorá má viac fanúšikov na Facebooku. Obsadenie: hot nerdy girls. Obecenstvo: geeks and kings of internet. Pointa: 5-minútové video, kde sa malá Yaya (sama seba opisuje ako submisívnu introvertku) ospravedlňuje a vyššia Jessica pri nej robí veselé opičky ako Andrej Bičan.

 

Voči mužskému pokoleniu je to, samozrejme, nefér. Chlapovi pár minút po narodení strčia pod nos prsník a tento pozitívy vzťah sa s ním ťahá až do smrti. Je to vrodená slabosť a ženy to vedia dobre zneužívať. Jeden graf Davea Barryho o mentálnom rozložení kapacity mužského mozgu na pláži vypovie o tejto problematike viac ako sto lekárskych štúdií. In continuo, in extremis, in infinitum.

Mužská logika neochvejne vraví, že železné gaťky chránia lepšie ako plnoplátová zbroj a preto vo World of Warcraft všetci chlapci transmogujú equip svojich elfiek na letné outfity a v Age of Conan polovica hráčskej populácie rajtuje na mamutoch hore bez. Do takto zúženého vkusu naozaj nie je ťažké sa trafiť. Nič moc, ale takto to matka príroda zariadila.

A potom, na ďalekom západe a na ďalekom východe už dlhšie existuje povolanie „kariérna cosplayerka“ a tieto baby už nevyžijú z jedného predaného plagátika; skill pri šití kostýmu nehrá až TAKÚ rolu. Boobs boost business, alebo ako vravieval Seneca mladší, Homo ex veste vulgo aestimatur. Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka. Ale kde je ten craft, ten homo faber, o ktorom sa tak často rozpráva do kamery? Asi na maličkých conoch, kde všetko nie je len o tých nešťastných hmotných statkoch, ktoré ľudí menia na príšery (alebo pomaľovaných superhrdinov).

Na tomto mieste je dobré pripomenúť si náš prvý blog Návrat na začiatok. Je sice opajcnutý z netu, ale idealistický: pozerá sa na vec čistými očami a bez kalkulačky v ruke.

A keďže nie všetko na svete je ako v Dobrých správach na TA3, ešte dve rady od starých Rimanov (na to, že nepoznali spodné prádlo im to celkom pálilo). Prvá je hlavne chlapcom lajkujúcim modelky, druhá dievčatám, ktoré majú jasno v tom, čo na neandtrálske publikum platí:

Fortior est, qui cupiditatem vincit, quam qui hostem subicit. Silnejší je ten, kto zvíťazí nad žiadostivosťou než nad nepriateľom.

Fortiter in re, suaviter in modo. Za cieľom tvrdo, ale mierne v spôsobe.

P. S. A ešte 2 užitočné návody. Keby niečo.

P. P. S. A pekná pesnička a záver:

O autorovi Zobraziť všetky články

admin