Pán brat Andrej Jobus

Pán brat Andrej JobusBraňo Jobus odišiel z milovananej atómky. Vraj už tam nebolo veľmi čo robiť, len sa pozerať ako ju rozoberajú… Montérky zatiaľ nezavesil na klinec.

Prvý máj, to je  inak aj Svetový deň astmy. To by vám nenapadlo pred 89. rokom, keď sa na tribúne v Prahe štosovali do radu Husák, Štěpán, Jakeš a ďaľšie esá čo? Už skoro 125 rokov je totiž tento deň hlavne Sviatkom pracujúcich, čo tam už po tom, že mládenci by mali stavať máje svojim milým (a príležitostne sa u toho zryť).

Tak teda oslavujeme prácu – dňom voľna. Všetci tí teoretici marxizmu od Engelsa, redaktori Pravdy chudoby a sovietski básnici, ktorí písali krásne verše oslavujúce prácu a v živote nedržali lopatu v ruke, by vám vedeli povedať.

V Seredi sa oslavoval Prvý máj s Vrbovskými víťazmi, alias bratmi Jobusovcami, krojovaných vo zvyčajných monérkach. Len tie montérky mal hlavne pán brat Branislav dáko už priveľmi čisté… 17 rokov zarezával v atómke a do roboty chodil rovno z koncertov. Teraz z koncertov chodí na čítanie knižiek s deťmi. I tak še dá. Slniečko svietilo pekne, len tá cigánska stále zdražuje. Šup na link s galériou.

Páni bratia z jobusovského rodu na 1. mája v Seredi

O autorovi Zobraziť všetky články

admin