Master Špeciál

Príjemný volebný deň, 29. februára. Zopár nepríjemných týpkov skončilo, a ja som oslavu demokracie oslávil troma pivkami (však nepôjdem do volebnej miestnosti natriezvo). 

Toto zlaté pivo hore je Master Špeciál. Tak stálo na tabuli aj na účtenke. Inak – nevedno, čo je to za pivo. Nič som nevygoogli. Master má 18tku a polotmavú 13ku – evidetne toto bolo nejaké úplne iné pivo, ku ktorému sa zase nedá dopátrať, lebo na internet každý kašle :p. Čo je škoda, lebo z dnešnej trojice ma najviac oslovil. Dal som si ho ráno o desiatej v trnavskom Blumene. Barmanka mi tam rozkúrila v krbe a došiel potom chlapík, čo doniesol plynový ohrievač, čo hučal ako letecká turbína. To je tak keď chodíte osamote ráno na pivo :). Maser bol hutný, horký a vyslovene príjemný. Stabilná pena, príjemná vôňa a vôbec nie také tie citrusovo-kvetové veci. Chuť sladová a akoby viacvrstvová, dalo by sa v tom pive hľadať dlho jemné tóny. Spokojnosť.

Křikloun červený Nugget 13°

Vo vedľajšom podniku Vodáreň plnom drobizgu som našiel toto –  Křikloun červený Nugget 13°. Od Křiklouna mám už celú večnosť na disku jednu trinástku odfotenú, ale nezrecenzovanú. K tomu pivu som nevedel, čo napísať – a väčšinou zo seba viem dostať aspoň jednu vetu. Proste nič. Ale táto červená verzia stojí za pozornosť. Horké pivo, ktorého farba údajne vznikla kombináciou 4 chmeľov a 4 sladov. Dakto to nazval Red IPA, ale toto keď je Red IPA, tak ja som kráľ Šumavy. Na prvé napitie mi vrazila do dutiny chuť ako keby som sa napil toho najtmavšieho najvypraženejšieho stouta. Ale bol to len prvotný pocit, ktorý ustúpil. Hutná a plná trinástka s veľmi kvalitným polotmavým potenciálom. Farba je skôr na ozdobu, ale zážitok pitia vcelku na úrovni.

Jahodový porter

Nuž a nakoniec, aby som zdvojil červené zážitky, tak tu máme Jahodový porter od Kocoura. Vyzeral ako čierna duša sociálneho demokrata, tú červenú farbu v ňom objavil foťák namierený proti svetlu :p. Ale tá chuť – absolútne jahody. Jahody všade. Sladučké jahody – akoby sa im pri lievaní sirupu do piva šmykla ruka. Prisahámbohu, nič iné som si z tohto piva neodniesol – nebolo zlé, len ako jahodová malinovka (pritom štrnástka). Je to dobré pivo, ale len jeden pohár – dva po sebe by už mohla byť chyba, ak nie ste v blízkosti toalety :p.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin