Chernobeer IPL

Not great, not terrible.

Mám tu také pivo – 7,5 decový Chernobeer. Indian Pale Lager, či trochu ako IPA a trochu ako ležiak, trinástka. Z lietajúceho pivovaru, ktorý nepoznám – pivo vyrobené v Česku, ale FB (plný pivných vtipov, vrátane tých s pornoherečkami) je písaný po slovensky. Najskôr som myslel, že sa niekto chce zviesť na úspechu miniseriálu Černobyl, ale ten vyšiel až v máji, kým pivo je asi staršie. No…

Pivo je dosť horké, nie úplne hutné, pije sa dobre, ale nemá drsný dojazd. Je piteľné a dosť marketingové. Vidíte tú ružovú etiketu. Na nej mŕtvy Sid Vicious, plno všakovakých hesiel, no a keďže je to Chernobeer, tak tam niekto vypočítal množstvo atómov v pive… a tiež rádioaktívny rozpad draslíka a uhlíka v pive. Vlastne je tam napísané len „rádioaktívne prvky“ a „bezpečená spotreba“, nefyzikovi asi nebude vôbec jasné, čo znamenajú tie rovnice (Čas rozpadu? Alebo množstvo častíc niekde? Bohvie).

Ešte majú aj pivo NucleALEr. Čapované som to nevidel, iba z obchodu-pivotéky to nejaká dobrá duša priniesla. Myslím, žeby sa ich v taký vlahý letný večer dalo vypiť aj viac. Alebo aj v suchý deň.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin