Steam Brew Imperial IPA a German Red

Zas nám raz niekto ukazuje ako sa to nemá robiť.

Tieto dve pivká sú z Lidlu, ako si iste už mnohí všimli. Z police na grilovanie, keď je to leto. Samé Grill & Fun a poznáte to. Inak, neviem, či v každom Lidli je to tak, ale pivá na štyroch rôznych miestach? :P

Plechovky vyzerajú lákavo – s peknými steampunkovými obrázkami a napísmi Steam Brew vyslovene lákajú nielen fanúšikov. Žiaľ… najlepšiu robotu na pive odviedol grafik, čo to nakreslil a marketér, čo to dokázal predať veľkému reťazcu. Ako pivovar je tam napísaný akýsi Privatbrauerei Eichbaum z mesta, na ktoré ani nemám dve bodky nad u. Bol založený v 19. storočí a jeho úbohá html webová stránka bola vyrobená v približne rovnakej dobe.

No, prečo sa mi tieto pivá nepáčili? Obe boli silné, osem-percent alkoholové… a pod tým alkoholom by ste ťažko niečo našli. Obe pivá majú v zložení napísané „exkluzívny ležiak“. V skutočnosti ide o veľmi lacný ležiak. Ona imperial IPA nie je vôbec IPA, ale svetlé pivo (skôr polotmavé, ale na každom obrázku má inú farbu heh). To isté German Red… polotmavé pivo a ležiak. Exkluzívny. Pivo je ako nemeckí komunisti – nechutné a plné alkoholu. V skutočnosti je v tejto sérii ešte tretia plechovka – Imperial Stout, ale neviem, či to stojí za skúšku. Skôr nie.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin